Новости Экономика ядерне паливозаводукраинароссия

В Україні буде завод з виробництва ядерного палива

base article image

 

Компанія "ТВЕЛ" (Росія) та державний концерн "Ядерне паливо" підписали угоду про створення на території України спільного підприємства на паритетних засадах із частками сторін 50 на 50 для виробництва ядерного палива для реакторних установок "ВВЕР-1000" за російськими технологіями. 

Про це сказано в офіційному прес-релізі "ТВЕЛ".

Сторони закріпили домовленості про те, що завод потужністю 400 тонн урану на рік може бути введений в експлуатацію в 2012 році за умови прискореного вибору українською стороною й затвердження майданчика для розміщення підприємства, розробки техніко-економічного обґрунтування.

Зазначається, що найближчим часом сторони погодять, підпишуть і затвердять в атомних відомствах двох країн план заходів щодо реалізації проекту, а також приступлять до реєстрації СП.

У підписаній угоді також вказується на важливість своєчасного одержання Україною ліцензій і дозволів на будівництво, кваліфікацію й експлуатацію підприємства.

Крім того, "ТВЕЛ" підтвердив намір передати технології всіх переділів виготовлення ядерного палива не пізніше 2020 року, забезпечити технологічний супровід діяльності заводу, навчати персонал тощо.

"ТВЕЛ" забезпечить доступ української сторони до часткового фінансування проекту й підтверджує готовність постачати на завод всі відсутні компоненти й комплектуюче ядерне паливо, а також забезпечити послугами зі збагачення урану.

В угоді зазначена можливість поставок у перспективі продукції на ринки третіх країн.

Як повідомлялося, у вересні Кабінет міністрів затвердив "ТВЕЛ" переможцем конкурсу з надання технологій для будівництва заводу із фабрикації ядерного палива в Україні.

На початку вересня міжвідомча конкурсна комісія з вибору технології будівництва в Україні заводу з фабрикації ядерного палива запропонувала Кабміну затвердити "ТВЕЛ" переможцем міжнародного конкурсу, що і надасть технологію спорудження заводу.

За матеріалами: Українські новини 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.