Новости Экономика россияукраинаядерне паливо

Росія домовилась про постачання ядерного палива до України

base article image

 

Росія домовилася про постачання ядерного палива до України на термін експлуатації Україною російських ядерних енергоблоків.

Про це заявив заступник генерального директора держкорпорації "Росатом" Олександр Лапшин.

"Була одна відкладена умова: термін дії контракту визначався за результатами оголошеного Україною тендеру з відбору технології і партнера з будівництва заводу ядерного палива в Україні. Після того, як Кабмін України прийняв рішення про те, що переможцем у конкурсі стало російське ВАТ "ТВЕЛ", термін дії договору з постачань палива охоплює весь термін експлуатації діючих енергоблоків Росії, з урахуванням їх можливого продовження", - заявив О.Лапшин.

Крім того, за його словами, в жовтні 2010 р. підписані остаточні документи про вступ держконцерну "Ядерне паливо" (Україна) до Міжнародного центру зі збагачення урану.
Також О.Лапшин заявив, що початок добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС планується в кінці 2010 р. - початку 2011 р.: "Зараз опрацьовуються організаційні схеми фінансування цієї добудови і, я думаю, що в кінці 2010 р. - початку 2011 р. реалізація цього проекту вступить у практичну стадію".

За матеріалами: РБК-Україна

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.