Новости Экономика заводаэсурантопливо

Завод з виробництва ядерного палива в Україні не зможе довго існувати - фахівець

base article image

 

Завод з виробництва ядерного палива в Україні не зможе довго існувати. 

 

Про це в коментарі кореспонденту ГолосUA сказав експерт з питань енергетики Національного екологічного центру України Дмитро Хмара.

 

За його словами, уран може стати надто дорогим і замовлень у заводу не буде.

«З 2000 по 2010 рік вартість урану за різними оцінками зросла в 10-15 разів. При цьому вартість нафти зросла у 3 рази за цей час. І, згідно з тенденціями, які на сьогодні склалися, уран дорожчатиме ще більше», - пояснив Д. Хмара і додав, що зараз часткова нестача урану поповнюється тим, що деякі види зброї в Росії розбираються і цей уран використовують на виробництво палива.

 

«Але у 2012-2014 роках це припиниться і уран дорожчатиме ще більше. І на якомусь етапі використання занадто дорогого палива може сильно вплинути на економічні показники атомної енергетики. І, можливо, у майбутньому цей завод не буде завантажений, тому що не буде замовлень на дороге ядерне паливо», - запевнив він.

 

Окрім того, Д. Хмара зазначив, що урану в світі залишилося всього на 40 років. «Найголовніше, що у тому форматі, в якому працює атомна енергетика, ті реактори, які сьогодні використовують, урану на такі реактори вистачить лише на 40 років – це майже стільки, скільки нафти залишилося. Тобто, якщо такий завод побудують, то він пропрацює недовго. З економічної точки зору дуже спірно виглядає це питання (будівництва заводу, - ред..)», - сказав фахівець.

 

Нагадаємо, вчора російська компанія «ТВЕЛ» і український державний концерн «Ядерне паливо» підписали угоду про створення на території України спільного підприємства для виробництва ядерного палива для реакторних установок ВВЕР-1000 за російськими технологіями.

 

О. Гайворонська

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.