Новости Экономика ввпзростання

Fitch передбачив зростання ВВП в Україні на 5% у наступному році

base article image

 

Міжнародне рейтингове агентство Fitch передбачає зростання ВВП в Україні 2010 року на рівні 5%, а 2011 року – 4,5%.

 

Згідно зданими агентства Fitch, ВВП України становитиме 140,9 млрд. доларів 2010 року і 164,9 млрд. доларів до кінця 2011 року.

 

Напередодні Європейський Банк реконструкції та розвитку оприлюднив у Лондоні нову доповідь, яка називається “ЄБРР бачить ширше відновлення економіки у Східній Європі, але вразливість залишається”. Середньостатистичне зростання у Східній Європі передбачається на рівні 4,2%, тоді як реальне падіння в часи кризи було на рівні 5,5%.

 

Рівень зростання економіки у Західній Європі очікується меншими темпами. Водночас, зростання у Східній Європі відображає глибше попереднє падіння. Згідно з прогнозом ЄБРР, країни Східної Європи можна буде умовно поділити на дві категорії. Перша — це ті країни, де зростання економіки буде досягнуте завдяки зростанню цін на експортні потоки та припливу зовнішніх фінансових запозичень. Це стосується Росії, Казахстану, країн Центральної Азії (крім Киргизстану) та Кавказу.

 

Друга категорія — це балканські та балтійські країни, де зростання буде мало помітним з огляду на ті ж чинники. Україна мала найбільше в регіоні — 15% — падіння економіки минулого року, а вже цього ЄБРР прогнозує зростання на 5%.

 

Наступного року зростання в Україні має зберегтися на рівні чотирьох з половиною відсотків, що є порівняно гарним показником, але все-таки не поверне обсяги виробництва до передкризового рівня.

 

ЄБРР відзначив, що фінансові ринки позитивно відгукнулися на відновлення співпраці України з Міжнародним Валютним фондом у липні. Урядові довелося втілити низку непопулярних рішень на кшталт підняття цін на газ для населення, а також пообіцяти подальше скорочення бюджетних видатків у довготерміновій перспективі. Вартість зовнішнього боргу країни знизилася, і уряд зміг випустити у продаж єврооблігації для нових зовнішніх запозичень.

 

Проте прогноз відновлення економіки України залишається поміркованим з огляду на низку факторів. Різка девальвація гривні під час кризи посилила конкурентність українських експортерів, тоді, як у наступному році у них не очікується такої відносної переваги.

Зовнішній попит на український експорт також не буде надто активним, а український уряд буде обмеженим через свої міжнародні зобов’язання у фінансовому стимулюванні внутрішнього виробництва.

 

За матеріалами: Бі-бі-сі

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.