Новости Экономика бензин цены

Ціни на бензин поповзли вверх

base article image

 

За листопад ціни на бензин А-95 можуть зрости на 30-50 копійок, перевищивши 8 грн./л (зараз 7,50-7,70 грн.).

Такий прогноз зробили експерти для українського видання.

На думку заступника директора НТЦ “Психея” Геннадія Рябцева, це викликано зростанням світових цін на нафту і скороченням частки українського бензину на ринку у зв'язку із зупинкою на капремонт Одеського НПЗ. “Це стосується пального вітчизняного виробництва, а ось імпортний бензин А-95 європейської якості (в ньому менше сірки, що скорочує термін служби двигуна) може дійти до 8,3 грн. (Зараз 7,90-8,00 грн.)”, - зауважив Рябцев.

Експерт зазначив, що ціна на пальне могла бути ще вище. Підвищення ціни стримує те, що, починаючи з серпня, в Україні щомісяця завозиться за пільговими схемами - без сплати акцизу і ПДВ десь 150 -170 тис.тонн бензину і дизпалива - приблизно 30% ринку і близько половини імпорту.

Директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн зауважив в свою чергу, що ринок поступово наповнюється імпортним паливом, завезеним без податків, що знижує його собівартість приблизно на 30%. “
Бюджет втрачає на місяць до 800 млн гривень на несплаті податків цією структурою, через яку працюють багато імпортерів. У жовтні за такою схемою завезено понад 70% бензину, з вересня пішло і постачання нафти без ПДВ для переробки на Кременчуцькому НПЗ. Це б'є по інших вітчизняних виробниках, які продають наш бензин за 9500 грн./т, а імпортний без податків коштує 8500. Якщо ця схема збережеться, то подорожчання навряд чи буде, якщо ні - А-95 до грудня підніметься до 8,30 грн./л”, - резюмував Куюн. 

За матеріалами: Сегодня

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.