Новости Экономика львов електроенергія

Львівська влада придумала, як зекономити на електроенергії

base article image

 

Львів розробив муніципальний енергетичний план. Його презентують у рамках «Днів енергії», які проходять цими днями у Львові і триватимуть до 6 листопада.

Муніципальний енергетичний план розроблено на наступних чотири роки і передбачає конкретні дії щодо енергоощадності. У цьому документі увагу зосереджено лише на державних об’єктах комунальної сфери. Обрано 24 будівлі, в яких місто планує запровадити енергоощадні технології. Передусім це стосується утеплення. Серед об’єктів – садочки, школи та лікарні, розповів начальник відділу енергоменеджменту Львівської міськради Василина Горбаль.

«Проведено енергоаудит бюджетних будівель, вибрано 24 найбільш енергозатратні об’єкти. Вони споживають 18 відсотків від загальноміського енергоспоживання», - розповіла Горбаль. Метою є скорочення на 20 відсотків вуглекислих викидів за рахунок запровадження енергоефективних технологій, додала чиновниця. Для втілення запланованого місту потрібно до 30 мільйонів гривень. Ці кошти мерія планує залучити через різні міжнародні програми з дольовою участю міста.

Прогнози щодо можливого міжнародного фінансування муніципальної програми вельми оптимістичні. Виконавчий директор Асоціації енергоефективності міст України Анатолій Копець заявив, що Львів вирізняється з-поміж інших міст тим, що створив ефективну систему управління енергетичними ресурсами. «Насправді проблема не в тому, хто дасть гроші. Фондів багато. Проблема у тому, хто ці кошти прийматиме, бо це має бути кваліфікована інституція, яка відповідатиме за втілення проекту», - каже Копець. Він переконаний, що за чотири роки Львів здатен перевиконати муніципальну програму у п’ять разів.

За матеріалами: Німецька хвиля

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.