Новости Экономика сшаукраинафондовий ринок

США розхитує фінансовий ринок України

base article image

 

Рішення Федеральної резервної системи США про викуп довгострокових державних облігацій вплине на коливання валюти в Україні.

Про це сьогодні написало українське видання.

ФРС з метою підтримки відновлення економіки США ФРС проведе другий раунд кількісного пом'якшення (так званий QE2), в ході якого ФРС додатково викупить довгострокові державні облігації. Загальний обсяг програми - $ 600 млрд., дата закінчення - червень 2011 року.

Для України рішення американського Центробанку може мати значення в основному в розрізі фінансових ринків.

У першу чергу мова йде про ослаблення долара відносно інших валют. Саме по собі здешевлення долара у світі ніяк не відбивається на його курсі в Україну, тому що Нацбанк де-факто проводить політику фіксованого курсу. Проте на вартості всіх інших валют в Україні це може відбитися вельми істотно. Так, за вчорашній день євро на міжбанківському ринку подорожчав на 10 коп. - До 11,27 грн. / євро (ціна покупки). І швидше за все, у доступному для огляду майбутньому можна чекати подальшого його подорожчання.

У середньостроковій перспективі рішення ФРС може надати опосередкований вплив і на курс гривні до долара. «Здешевлення долара підштовхує спекулятивний капітал на ринки, що розвиваються. Тепер підвищується шанс, що в Україні прийдуть «гарячі» долари. Це може підвищити волатильність курсу гривні. Справа в тому, що коли спекулятивний капітал заходить, на курс виявляється ревальваційний тиск, а коли інвестори ухвалять рішення про вихід, нацвалюта може ослабнути », - пояснив партнер інвесткомпанії Capital Times Ерік Найман. Теоретично від QE2 можуть виграти деякі експортери. За словами провідного аналітика ІГ «Сократ» Станіслава Картавих, одним з наслідків кількісного ослаблення (QE2) є зростання цін на сировину через зниження курсу долара. Це позитивно для українських сировинних компаній, що експортують свою продукцію.

Окрім того, головним у України одержувачем вигоди від щедрості ФРС може стати фондовий ринок. Вчора індекс акцій Української біржі продемонстрував максимальне зростання з початку осені - 2%. Прогнози на найближче майбутнє оптимістичні. Більшість торговців вірять, що до кінця року ринок додасть 10-30%. Ентузіазм українських трейдерів може пояснюватися тим, що в останні місяці вітчизняний ринок перебував у анабіозном стані, ігноруючи будь-які позитивні сигнали, і зараз поспішає надолужити згаяне.

За матеріалами: Дело 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.