Новости Экономика прикарпатьедолгизарплата

На Прикарпатті ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати на суму понад 4 млн.грн.

base article image

 

Вперше за останні 2 роки на Івано-Франківщині вдалося ліквідувати борги з оплати праці на підприємствах «малого кола», на загальну суму понад 4 млн. грн., передав кореспондент ГолосUA.

Як повідомили в прес-службі голова Івано-Франківської ОДА, борги з оплати праці комунальних підприємств протягом червня-вересня скоротились на 791,9 тис. грн, або на 46,3%. Заборгованість із зарплати на державних підприємствах зменшено на 39,6% у порівнянні з 1 липня поточного року.

Зокрема, станом на 1 жовтня забезпечено зменшення загальної суми боргу з оплати праці на 25%, в тому числі економічно активних підприємств – на 30,6%. Впродовж вересня борги підприємств банкрутів зменшились на 342,6 тис. грн, або на 14,4%. 

За словами заступника начальника Головного управління праці та соцзахисту населення ОДА Ярослави Ульванської, основними причинами непогашених боргів із заробітної плати, є «недостатнє фінансування природоохоронних заходів з державного бюджету на ДП «Калійний завод» ВАТ «Оріана»; несвоєчасне фінансування за виконані роботи Калуською нафтогазо-видобувною експедицією ДП «Західукргеологія» НАК «Надра України».

Станом на 1 жовтня загальна сума заборгованості із зарплати склала 9,3 млн. грн., з яких 6,5 млн. грн. – це борги економічно активних підприємств; 2 млн. грн. заборгували підприємства-банкрути і 719,7 тис. грн. – підприємства, що зупинили свою діяльність.

За даними Управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 жовтня поточного року у порівнянні 1 січня зменшилась на 3 млн грн (з 15,7 млн грн до 12,7 млн грн).

За результатами прокурорських перевірок додержання законодавства про працю, упродовж поточного року порушено 195 кримінальних справи, з них 35 - за ст. 175 КК України, 158 – за ст. 172 КК України, 2 - за ст. 364 ч.1, ст. 366 ч.2 КК України, з яких 177 – направлено до суду.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.