Новости Экономика профпілкипрожитковий мінімум

Профспілки порахували, яким має бути прожитковий мінімум

base article image

 

За підрахунками Національного форуму профспілок України прожитковий мінімум має складати 2356 гривень на місяць.

Про це сказав голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

«За нашими підрахунками мінімальна сума, яка потрібна українцю на місяць має становити не менше 2356 гривень. Ми просто вирушили на ринок і у магазин та придбали усе, що влада поклала своєму народу у місячний споживчий кошик», - сказав М.Якібчук.

За його словами у цій сумі були враховані реальні ціни на продукти харчування в Україні. В суму також включили прагнення українців читати книжки та газети, відвідувати кіно чи театри. М.Якібчук зазначив, що прожитковий мінімум окрім фізіологічного виживання має враховувати розширене відновлення робочої сили, а також розвиток і зростання фізичних та розумових сил члена суспільства.

Для забезпечення такого прожиткового мінімуму, як зазначив М.Якібчук, слід зробити зміни у перерозподілі ВВП між найманими працівниками, роботодавцями і державою. Так, доля зарплати у вартості кінцевого продукту, робіт або послуг має становити 55-80%, як у розвинутих країнах Європи, а не 17-28%, які в Україні.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.