Новости Экономика підприємництвобизнес

У Держкомпідприємництві знайшли 11 тисяч посередників при міністерствах

base article image

 

При органах виконавчої влади існує понад 11 тисяч підприємств.

 

Про це заявив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський під час засідання міжвідомчої робочої групи з впорядкування адміністративних послуг, повідомили на сайті відомства.

 

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в Україні існує 11 175 утворених при міністерствах і відомствах державних госпрозрахункових підприємств, установ та організацій. Зокрема, 7 608 з них входять до сфери управління міністерств, 3 567 – інших центральних органів виконавчої влади.

 

Завдання робочої групи в тому, щоб припинити штучно вигадані побори в країні. Через них підприємці не хочуть сплачувати податки, бо, кажуть, з них ці гроші і так збираються у вигляді поборів”, – зауважив М. Бродський.

 

Міжвідомча робоча група проаналізує, які конкретно послуги і за яку ціну надають утворені при органах влади державні підприємства, щоб далі оптимізувати їхню кількість. Водночас, лише 31 з 66 міністерств і відомств подали у повному обсязі інформацію про утворені при них підприємства. Два міністерства – Міноборони та Мінпромполітики, а також 6 центральних органів виконавчої влади таких даних взагалі не дали. Решта – дали неповну інформацію.

 

Крім того, після порівняння отриманої інформації, виявилось, що вона здебільшого не відповідає даним Єдиного державного реєстру. Так, згідно з інформацією Мінагрополітики до сфери управління міністерства належить 20 підприємств, в той час як за даними ЄДР–387.

 

Свої пропозиції щодо ліквідації підприємств дали лише Мінвуглепромом, МВС та МОЗ. При цьому МВС, Мінвуглепром, Мін`юст, Мінекономіки, Мінжитлокомунгосп, Мінпаливенерго, Мінпраці, Мінтрансзв`язку протягом останніх років вже вживають заходів по скороченню таких держпідприємств.

 

Держкомпідприємництво також використає раніше опрацьований перелік адміністративних та господарчих послуг підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління 9 міністерств. Йдеться про МОЗ, МОН, МВС, МНС, Міністерство культури і туризму, Мінрегіонбуд, МінАПК, Мінприроди, Держспоживстандарт.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.