Новости Экономика банкдепозитарій

Світовий банк радить Україні якнайшвидше створити об'єднаний центральний депозитарій

base article image

 

Старший фінансовий спеціаліст представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Анжела Пригожина вважає, що, чим швидше в Україні буде створений об'єднаний центральний депозитарій відповідно до міжнародної практики і з високим рівнем довіри з боку інвесторів та учасників ринку, тим швидше наша держава зможе надати інвесторам якісну інфраструктуру і депозитарні послуги, необхідні як для розвитку внутрішнього фондового ринку, так і для залучення зовнішніх інвестицій.

Про це вона заявила в коментарі «Дзеркалу тижня».

Способом створення центрального депозитарію в СБ бачать об'єднання Національного депозитарію України та Всеукраїнського депозитарію цінних паперів.

«Ми вважаємо, що держава повинна інвестувати в створення фінансових установ та спеціальних підприємств, що є частиною інфраструктурної системи ринку, тільки в тому випадку, якщо цього ще не робить приватний капітал», — зазначає Пригожина.

Вітчизняні експерти також впевнені в правильності об'єднання НДУ і ВДЦП. «Для подальшого розвитку фондового ринку України можливе об'єднання НДУ і ВДЦП я вважаю абсолютно логічним і правильним. При цьому також необхідно встановити кореспондентські відносини між новоствореним депозитарієм і депозитарієм Нацбанку, щоб забезпечити місцевим біржовим майданчикам доступ до всіх фінансових інструментів, у тому числі ОВДП і ПДВ-облігаціями», — говорить  директор інвестиційної компанії Dragon Capital Дмитро Тарабакін.

Варто зазначити, що створення єдиної системи депозитарного обліку цінних паперів увійшло в президентську програму економічних реформ на 2010—2014 роки як один із кроків, необхідних для росту і розвитку фондового ринку та сектору фінансових послуг.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.