Новости Экономика крым земля

В Криму майже 100 тис. га зрошувальних земель втрачені безповоротно - Рескомводгосп

base article image

 

Невикористання зрошувальних мереж в Криму призвело до необхідності списати 29 тис. га зрошуваних земель.

 

Про це повідомив голова Республіканського комітету автономії з водогосподарського будівництва і зрошуваного землеробства Олександр Лієв на прес-конференції в Сімферополі.

За його даними, цього року з наявних на території Криму 401 тис. га зрошуваних земель за прямим призначенням використовувалося лише 138 тис. га. Майже 100 тис. га зрошуваних земель втрачені безповоротно.


Як пояснив О. Лієв, кримське зрошення побудоване таким чином, що використовувати його потрібно регулярно. Невикористання зрошувальних мереж призводить до знищення не тільки самих мереж, але й до деградації ґрунту і, як наслідок, зниження рівня ґрунтової родючості.

«Вже сьогодні проведена інвентаризація показала, що внаслідок 100% зносу елементів внутрішньогосподарських зрошувальних систем, виходу з ладу близько 70% внутрішньогосподарських трубопроводів, руйнування каналів, гідротехнічних споруд, відновлення яких економічно не доцільно, а також з причини тривалого невикористання окремих зрошуваних ділянок за їх прямим призначенням, підлягають списанню 29 тисяч гектарів земель, придатних раніше для зрошення», - проінформував глава Рескомводгосп.

Разом з тим він повідомив, що за умови залучення значних капітальних вкладень на відновлення зрошувальної мережі та придбання дощувальної техніки в Криму є можливість збільшити площу зрошення на 140,2 тис. га (35%) і довести загальну площу зрошуваних земель до 303 тис. га
.

О. Лієв додав, що в 2011 році до поливу планується підготувати близько 164 тис. га зрошуваних земель.

За матеріалами: Новости Крыма

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.