Новости Экономика зарплатачехияучителя

У Чехії вперше істотно підняли зарплату вчителям

base article image

 

З огляду на глобальну економічну кризу, зарплати чеських державних службовців повсюдно скорочуються. Виняток становлять учителі, платня яких має ґрунтовно збільшитись.

Нова система оплати освітян позитивно позначиться насамперед на молодих учителях початкових шкіл, чия платня збільшується на п’ять з половиною тисяч крон, тобто на 220 євро. У середніх школах той самий вчительський континент отримає на чотири тисячі більше.

Це чи не найбільше підняття зарплати працівникам освіти в Чехії за останні 20 років.

Міністерство освіти вважає, що таким чином буде ліквідовано перманентну кадрову кризу, спричинену відпливом педагогів-початківців. Учителі з понад двадцятирічним стажем поліпшать свій бюджет тисячею двомастами кронами.

Не забуто і виховательок дитячих садочків. До їхньої місячної платні доплюсовується сім з половиною тисяч крон (300 євро). Але якщо вихователька має високу освіту. Урядова ухвала, якою передбачено покращання матеріального становища освітян, приходить в той час, коли зарплати інших службовців «усихають».

Чеські профспілки протестують і погрожують страйком. Чи підтримають їхній протест учителі? Голова вчительської профспілки Франтішек Добшик, сказав в інтерв’ю, що це кожен педагог має вирішити сам.  

За матеріалами: Німецька хвиля

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.