Новости Экономика бедностьзростання

Рівень бідності в Україні зріс - Рахункова палата

base article image

 

Рівень бідності в Україні в січні-вересні зріс на 0,4 процентних пункти до 26,4%, або 12,5 млн/ осіб.


 

Про це йдеться у висновку Рахункової палати з виконання державного бюджету на 2010 рік за 9 місяців.


 

"Всупереч намірам Програми (Державної програми економічного й соціального розвитку на 2010 рік (Антикризової програми)) рівень бідності підвищився на 0,4 проц. пункти й становив 26,4 відсотка, або 12,5 млн. осіб", - сказано у висновку Палати.

 

При цьому, за даними відомства, рівень безробіття, визначений за методологією Міжнародної організації праці, становив 8,5%, що перевищило показник (8,1%), передбачений антикризовою програмою.

Розмір прожиткового мінімуму за 9 місяців номінально збільшився лише на 2,2%, однак з урахуванням індексу споживчих цін реально знизився на 4,8%.

Водночас, як сказано у висновку Рахункової палати, за даними Міністерства праці й соціальної політики, прожитковий мінімум у цінах вересня поточного року становив 952 гривні, що більше за законодавчо встановлений на цей місяць розмір (843 гривні) на 109 гривень.

Дотепер не переглянутий набір продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг для основних соціальних і демографічних груп населення відповідно до вимог закону "Про прожитковий мінімум", що передбачено антикризовою програмою.

Зазначені набори, на підставі яких визначається розмір прожиткового мінімуму, повинні переглядатися кожні 5 років, однак не мінялися із часу їх затвердження постановою Кабінету Міністрів від 14 квітня 2000 року №656.

При цьому в затверджених нормах взагалі не враховані окремі життєво необхідні видатки, зокрема на послуги охорони здоров'я, освіту, оздоровлення, зв'язок, що є переважно платними.

Рахункова палата зазначає, що вперше за останні 10 років держбюджет виконувався в умовах затвердженою Верховною Радою антикризової програми.

При цьому виконання держбюджету-2010 за 9 місяців Рахункова палата оцінила як низьке.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.