Новости Экономика трудовий кодексробочий день

Регіонали запевняють, що робочий день новий Трудовий кодекс не збільшить

base article image

 

Депутат від Партії регіонів Олександр Стоян назвав міфом те, що проектом нового Трудового кодексу робочий день збільшується до 12 годин.

Про це він заявив з трибуни парламенту.

“Головний міф — збільшення тривалості робочого часу до 12 годин або робочого тижня до 48 годин”, - сказав він.

За словами політика, в статті 61 чинного Трудового кодексу написано, що в окремих випадках можна збільшити робочий тиждень, але не сказано на скільки годин: “Ось чому таксисти сьогодні працюють цілодобово, водії автобусів приватних працюють — цілодобові аварії, лікарняні групи працюють цілодобово тощо”.

О. Стоян наголосив, що новий проект Трудового кодексу обмежить дійсну кількість робочого часу “у тих випадках, коли є така потреба”. “І ми записали у проекті Трудового кодексу — стаття 43 - “максимальна тривалість підсумкової щоденної роботи, за обліком робочого часу, не повинна бути більше 12 годин. І максимальний робочий тиждень, за обліком підсумкового робочого часу, не повинен бути більшим 40 годин. Робота у понаднормовий робочий час у певні періоди за підсумком обліку робочого часу компенсується меншою тривалістю робочого часу”, - розповів він і пояснив: “Тобто, якщо особа працює більше 48 годин на тиждень або 12 годин в день, то на другий тиждень вони повинні працювати не більше 32 годин, це по-перше. По-друге, роботодавець зобов'язаний дати їм відпустку. По-третє, за понаднормову роботу роботодавець повинен дати додаткову оплату у подвійному розмірі — до 30%. В цілому ж, стаття 31 нового кодексу передбачає, що “нормальна тривалість робочого часу становить 40 годин””.

О. Стоян також додав, що людям, котрі працюють 8 годин на день, робочий час збільшуватися не буде.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.