Новости Экономика мвф правительстводеньги

Уряд цілком міг досі не використовувати кошти МВФ на погашення боргів, — економіст

base article image

 

Кредит від Міжнародного валютного фонду цілком імовірно, ще не витрачався.

Про це в ексклюзивному коментарі журналісту ГолосUA повідомила старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Євгенія Ахтирко, коментуючи заяву прем'єр-міністра Миколи Азарова стосовно того, що уряд не витратив ні цента з першого траншу кредиту від МВФ.

«Це цілком може бути правдою, зараз торговельний баланс знаходиться в більш-менш задовільному стані, консолідований баланс у профіциті, тобто немає відтоку валюти з України взагалі. Тому гроші, що призначені для регулювання валютного курсу, Україна цілком може не витрачати, а накопичувати їх в резерві. Власне, це й відбувалося останніми місяцями», - зазначила вона.

При цьому відповідаючи на запитання стосовно того, чи можуть ці кошти бути використаними на погашення дефіциту Державного бюджету, економіст зазначила: «Важко сказати, але дефіцит бюджету є. Є декілька джерел фінансування дефіциту бюджету: це внутрішні запозичення, міжнародні запозичення та запозичення з МВФ. Яким джерелом Україна користується для погашення дефіциту, я сказати не можу. Але дефіцит є і його треба фінансувати і гроші, в принципі однакові: всі вони запозичені, є більш дорогі, є більш дешеві, а повертати їх все одно доведеться», - сказала Є. Ахтирко.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету міністрів запевнив, що із першого траншу кредиту від МВФ Україна ще не витратила ні цента. «В першу чергу ці кошти нам потрібні не як ресурс на поточні потреби, а як резерв, який перекриває ризики першого етапу здійснення реформ, а також як сигнал Міжнародним інвесторам, що Україні можна знову довіряти і покладатися як на абсолютно надійного партнера», - зазначив прем'єр.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.