Новости Экономика податковий кодексинфляция

Скорочення робочих місць у результаті ухвалення Податкового кодексу може призвести до інфляції, - О. Кужель

base article image

 

Результатом скорочення робочих місць унаслідок ухвалення урядового проекту Податкового кодексу стане посилення інфляційних процесів.

Таку думку в інтерв'ю журналісту ГолосUA висловила колишній голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель, відповідаючи на запитання стосовно наслідків, які матиме урядовий Податковий кодекс для пересічних громадян, що не є підприємцями.

«Якщо буде погіршена ситуація для підприємців і збільшена система оподаткування, то вони все це перекладуть на ціну. Якщо вони звільнять з 4 млн. усіх працюючих 2 млн. людей, це теж стане наслідком, бо ці люди підуть в центри зайнятості, що викличе інфляційний процес і т. ін.», - сказала вона.

За словами О. Кужель, багато українців живе на те, що здає в оренду житлові чи нежитлові приміщення. «Якщо в такому вигляді буде прийнятий закон, я їм усім пропоную закритися як підприємці і сплачувати оренду як фізичні особи. Тоді вони не будуть усю суму сплачувати як перерахування до Пенсійного фонду. Якщо вони будуть платити податки як приватна особа, то доведеться сплачувати ще й з тієї суми», - сказала вона, пояснивши, що якщо одна людина здала в оренду житло за 3 000 грн., їй доведеться сплатити податків на 15% плюс пенсійні внески.

При цьому О. Кужель зазначила, що зниження податку на прибуток та ПДВ, не буде стимулювати зниження цін. «Зниження цін стимулює тільки конкурентна продукція», - сказала екс-голова Держкомпідприємництва.

О. Кужель наголосила на тому, що у питанні регулювання цін важливим є зниження тиску на малий та середній бізнес, котрий через конкурентні відносини «змусять великі підприємства не збільшувати ціну».

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.