Новости Экономика прикарпатьежкх

На Івано-Франківщині взялися за модернізацію та реформування ЖКГ

base article image

 

Житлово-комунальне господарство – це найбільш відстала галузь, котра потребує реформування.

Про це на семінарі з питань реформування житлово-комунального господарства, що відбувався в Івано-Франківській облдержадміністрації, зазначив заступник голови ОДА Руслан Гусак, передав кореспондент ГолосUA.

«Вперше за останніх п′ять років від Міністерства житлово-комунального господарства Івано-Франківська область отримала 7 млн. грн. А взагалі початкова сума була 16,5 млн. грн. Проблема в тому, що для освоєння цих коштів не було достатньо проектів», – зазначив Руслан Гусак.

За його словами, основними завданнями, що стоять перед житлово-комунальним господарством є зменшення витрат на послуги та тарифи, збільшення конкурентоспроможності і залучення позабюджетних коштів, зокрема іноземних інвестицій.

«Крім бюджету, є й інші способи фінансування цієї проблемної галузі – написання проектів та пошук приватних інвесторів. Саме агентство буде акумулювати усі проекти щодо реформування ЖКГ та надавати допомогу у їх реалізації», – запевнив Євген Радченко, заступник генерального директора «Агентство розвитку ЖКГ», яке взяло участь у семінарі.

Пілотним проектом у реформуванні місцевого житлово-комунального господарства, за словами начальника відповідного обласного управління Олександра Дерев`янка, стане створення в одному з мікрорайонів Івано-Франківська «керуючої компанії». Вона повинна увійти на ринок комунпослуг і, використовуючи сучасні технології, створити гідну конкуренцію для житлово-експлуаційних організацій Івано-Франківська.

В обласного центра Прикарпаття підписана угода з ЄБРР, відповідно до якої планується фінансування чотирьох проектів, реалізація яких дасть змогу покращити теплопостачання та якість питної води. До означених проектів цього року долучаться Калуш та Коломия.

За кошти ПРООН впроваджуються інші мікропроекти з підвищення рівня житлово-комунальних послуг.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.