Новости Экономика банккризис

Найбільший британський банк йде з українського ринку

base article image

 

Один з найбільших європейських банків — британський HSBC — має намір закрити своє представництво в Україні.

 

Про це повідомила виконуюча обов'язки голови представництва банку Людмила Чапістрак.

“Українське представництво закривається. Основна причина — перегляд стратегії розвитку HSBC на східноєвропейському ринку”, - прокоментувала вона.

 

Л. Чарістрак також повідомила, що колишній голова українського офісу HSBC Сейтжана Єрмекбаєв, з літа 2010 року вже не працює в Україні.

Нагадаємо, представництво HSBC в Україні відкрилося в січні 2008 року. За офіційною версією офіс повинен був займатися налагодженням і підтримкою зв'язків з місцевим регулятором (НБУ), держструктурами й громадськими організаціями, проводити фінансові дослідження ринку, виявляти нові можливості для бізнесу групи і надавати допомогу і підтримку клієнтам HSBC, які відвідують Україну.

Разом з тим, на думку учасників ринку, основною метою роботи представництва була підготовка до відкриття повноцінної “дочки” HSBC в Україні. “Інвестбанківський бізнес HSBC в Україні (банк виступає організатором багатьох позик —
ред.) вівся і ведеться в основному людьми з Лондона. Тому, думаю, що співробітники українського офісу повинні були займатися моніторингом ситуації і речами, пов'язаними з відкриттям комерційного банку”, - розказав банківський аналітик інвесткомпанії Concorde Capital Микита Михайличенко.

У жовтні 2009 року в інтерв'ю
українським ЗМІ тоді ще керівник українського офісу Сейтжана Єрмекбаєв розповів, що вони отримали дозвіл НБУ на відкриття дочірнього банку, але у зв'язку зі складною економічною ситуацією в світі і Україна відклали старт роботи до 2010 року.

Отримати банківську ліцензію в Україну для HSBC виявилося досить проблематично. “HSBC дуже хотів почати працювати в Україні в 2006 - 2007 року, але коли вони прийшли в Нацбанк, там їх сильно просили вийти на ринок через купівлю вже працюючого українського фінустанови. Англійці відмовилися, пославшись на те, що їхня стратегія — будувати бізнес з нуля. Після цього НБУ три рази повертав їм документи, посилаючись на формальні помилки в документації. В кінці-кінців ліцензію HSBC отримав, але на дворі вже був кінець 2008 року і про відкриття банку вже ніхто не думав”, - розпові
в заступник голови правління великого українського банку.

 

Нині англійський банк не хоче виходити на український ринок тому, що менеджмент вважає цей крок передчасним. “HSBC — це глобально роздрібний банк, який у країнах присутності розвиває в першу чергу роздрібний напрямок. Очевидно, що менеджмент не бачить бізнес-перспектив розвитку цього сегмента в Україну. Хоча наявність ліцензії дозволяє їм у будь-який час відкрити тут повноцінний банк, і я не виключаю, що в майбутньому вони нею скористаються”, - зазначив М. Михайличенко.

Про те, що закриття представництва ще не свідчить про повну “капітуляцію” HSBC,
розказав і аналітик інвесткомпанії BG Capital Віталій Ваврищук. “Представництво — це структура, що не виконує комерційних функцій. Очевидно, що вони порахували, що ті вигоди, які банк отримує від роботи українського представництва, не компенсує витрати на нього. Тому я думаю, що це частина стратегії з оптимізації витрат. Але це зовсім не означає, що в головному офісі HSBC ухвалили рішення забути про Україну назавжди”, - сказав експерт.

Довідка. HSBC — найбільший банк Великобританії, другий за величиною в Європі. Активи групи HSBC перевищують 2,5 трлн. дол. Чистий прибуток за 2009 рік - 5,83 млрд.дол. Кількість співробітників - 330 тис. осіб.


Міжнародна мережа складається з більш ніж 8 тис. офісів, розташованих в 87 країнах світу. Клієнтами групи HSBC є майже 125 млн. осіб.

 

За матеріалами: Дело

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.