Новости Экономика сахарквоти

Мінекономіки розписало умови розподілу тарифних квот на цукор

base article image

 

В Україні діятиме принцип “першим прийшов — першим обслуговуєшся” при імпорті цукру.

 

Про це йдеться у проекті постанови Кабінету Міністрів України, розробленому Міністерством економіки, який оприлюднено на сайті Мінекономіки.

 

З метою впровадження відповідно до міжнародних зобов’язань України у зв’язку із вступом до СОТ з 1 січня 2011 року механізму розподілу тарифної квоти незалежно від країни-постачальниці та з метою подальшого удосконалення впорядкування тарифної квоти Мінекономіки розробило проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку розподілу тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини”.

 

Проектом постанови впроваджується принцип розподілу тарифної квоти “перший прийшов – першим обслуговуєшся”, передбачається видача ліцензій за умови подання контрактів на закладення цукру білого до державного матеріального резерву та інтервенційного фонду, впроваджується система обліку ввезення цукру-сирцю з тростини.

 

Відтак, 260 тонн загального обсягу тарифної квоти до 1 січня 2019 р. виділяється для Парагваю відповідно до § 35 Дохійської декларації та домовленостей, досягнутих у ході багатосторонніх переговорів із вступу України до СОТ стосовно повнішої інтеграції малих уразливих економік до багатосторонньої системи торгівлі.

 

Також у проекті йдеться про те, що з 1 січня 2011 р. розподіл залишку тарифної квоти на імпорт цукру-сирцю з тростини (код згідно з УКТЗЕД 1701 11) здійснюється за принципом “перший прийшов – першим обслуговуєшся” згідно з розділом I таблиці 14 “Адміністрування тарифної квоти” Протоколу про вступ України до СОТ, ратифікованого Верховною Радою України 10 квітня 2008 р.

 

Розгляд заявок на одержання ліцензій на ввезення цукру-сирцю з тростини в межах тарифної квоти здійснюється в порядку їх надходження.

 

При цьому ліцензії на загальний обсяг 210 тис. тонн видаються суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, які разом із заявкою надали договір (контракт) про закладення цукру білого до державного матеріального резерву, укладений з Держкомрезервом відповідно до чинного законодавства.

 

Ліцензії на загальний обсяг 40 тис. тонн видаються суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, які разом із заявкою надали договір (контракт) про закупівлю цукру білого до державного інтервенційного фонду, укладений з Аграрним фондом відповідно до чинного законодавства.

 

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.