Новости Экономика зерносбу

СБУ передало до суду справу про розтрату керівником зернового складу 700 тонн продукції

base article image

 

Служба безпеки України порушила 2 кримінальні справи за фактами вчинення службовими особами структурного підрозділу ДАК „Хліб України” шляхом зловживання службовим становищем низки оборудок, які призвели до розтрати майже 700 тонн сільськогосподарської продукції Аграрного фонду України та одного з товариств області загальною вартістю понад 1,4 млн. грн..

 

Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

 

Під час досудового слідства слідчими СБУ встановлено нові факти злочинної діяльності посадових осіб керівної ланки структурного підрозділу ДАК „Хліб України” – фігурантів зазначених кримінальних справ.

 

З’ясовано, що керівник сертифікованого зернового складу, де зберігаються зернові культури Аграрного фонду України та інших підприємств, протягом 2009-2010 років підробляв документи державного підприємства для здійснення безтоварних операцій купівлі-продажу зернових. При цьому, для проведення махінацій в якості посередника була залучена комерційна структура, у якій посадовець виступав співзасновником. Від імені цієї фірми, яка нібито зберігала на очолюваному ним державному підприємстві власне зерно, були укладені угоди на поставку зернотрейдерам понад 7 тис. тонн ріпаку.

 

Аби приховати відсутність відповідної кількості зерна на складському зберіганні в державному підприємстві, керівник та його підлеглі неодноразово вчиняли службове підроблення офіційних документів. Такі дії призвели до виникнення необґрунтованих боргових зобов’язань державного підприємства на суму понад 2,1 млн. грн. перед суб’єктами господарювання, з якими укладались договори на поставку зерна.

 

Разом з тим, з метою власного збагачення вищезазначений керівник реалізував за готівку третій стороні 215,99 тон жита Аграрного фонду вартістю понад 210 тис. грн., шляхом укладення фіктивної угоди від імені структурного підрозділу ДАК „Хліб України” із власною комерційною структурою.

 

Наразі органи прокуратури затвердили обвинувальний висновок у справі, матеріали передані до суду.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.