Новости Экономика кредитырахункова палата

Головна причина боргу України - великий обсяг кредитів — Рахункова палата

base article image

 

Головна причина стрімкого нарощування минулорічних державних боргових зобов’язань – рекордні за всі роки незалежності України обсяги державних запозичень.

Про це сьогодні повідомила прес-служба Рахункової палати України.

Їх (запозичень - ред.) здійснено на суму 121 млрд. грн., що на 31 млрд. грн. перевищило показник, затверджений законом про Держбюджет”, - сказано в повідомленні.

Як розповіли у Рахунковій палаті, у світовому рейтингу країн з найбільшим приростом запозичень Україна посіла 13 місце і опинилася на 1-му серед країн Східної Європи за обсягами фінансової допомоги, отриманої у період кризи від МВФ, Світового банку, Європейського Союзу. “Проте Уряд і Мінфін продовжують нав’язувати суспільству думку про незначний розмір державного боргу та його некритичний характер для економіки країни”, - запевнили у відомстві.

За висновками аудиторів, Уряд і Мінфін не забезпечили досягнення основної мети здійснених у 2009 р. запозичень, ефективність і результативність використання внутрішніх та зовнішніх запозичень виявилися низькими. Ефективність співпраці України з Міжнародним банком реконструкції та розвитку у 2009 р. не поліпшилася, жоден з проектів, кошти на фінансування яких запозичені державою, не реалізується в установлені строки, вибірка коштів суттєво відстає від запланованої.

За інформацією Рахункової палати України, пікові навантаження боргових виплат на державний бюджет почалися з 2009 р. і досягли 40 млрд. гривень.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.