Новости Экономика налоги экономика

Нові податкові правила навряд чи зрушать економіку з місця - експерт

base article image

 

Нові податкові правила навряд чи зрушать українську економіку з місця.

 

Таку точку зору висловила провідний фахівець Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олександра Бетлій у інтерв'ю кореспонденту ГолосUA.

 

«Цей документ є фіскальним. Він не несе у собі якихось ґрунтовних змін, які б стимулювали розвиток економіки», - сказала вона.

 

За словам фахівця, вплинути на інвестиційний клімат має лише поступове зниження ставки податку на прибуток. Вона також додала, що великий бізнес отримав ще декілька «подарунків» від влади. Спрощується бухгалтерська і фінансова звітність. Сьогодні різниця між ними налічує близько 200 пунктів, за новим податковим законодавством залишається лише близько 20-40 пунктів. Також ближчими до світового досвіду стають правила амортизації. При цьому фахівець підкреслила, що саме ці позитивні зрушення мотивують великій бізнес не виступати проти податкових новацій.

 

Однак О. Бетлій вважає зниження ставки податку на прибуток одним з небагатьох елементів поліпшення інвестиційного клімату і бізнес-середовища. На його фоні відбувається збільшення ролі податкової, а саме її фіскальних функцій. «Тому очікувати, що буде суттєве пожвавлення економіки, я би не радила», - підкреслила вона.

 

О. Бетлій також зауважила, що скорочення спрощеної системи оподаткування на доходи бюджету сильно не вплине. Адже увесь єдиний податок з 2011 року потраплятиме до місцевих бюджетів, тоді як сьогодні він ділиться між місцевими бюджетами, Пенсійним фондом й іншими соціальними фондами.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.