Новости Экономика жкхмусор

МінЖКГ шукає інвесторів для побудови нових сміттєпереробних заводів

base article image

 

Міністерство житлово-комунального господарства починає працювати над втіленням національного проекту «Чисте місто».

Про це міністр житлово-комунального господарства Юрій Хіврич заявив на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, щороку в Україні утворюється більше 125 мільйонів тонн побутових відходів.

«Тільки 70% населення України охоплено послугами із вивезення побутових відходів, в тому числі лише 30% у сільських населених пунктах. Це призводить до щорічного утворення 24 тисяч несанкціонованих звалищ, які займають площу у 750 га. Таким чином, щорічно на несанкціоновані сміттєзвалища та лісосмуги потрапляє близько 5 мільйоні тон побутових відходів», - наголосив він.

При цьому він підкреслив, що до 40% твердих побутових відходів можуть використовуватися знову.

«А у нас вже 6% сміттєзвалищ перевантажені, 225 не відповідають нормам екологічної безпеки. Крім того у нас в Україні лише чотири заводи, які сортують та переробляють тверді відходи – це у Києві, Харкові, Дніпропетровську та Севастополі, які переробляють лише 2,5% побутових відходів», - зазначив він.

Виходити з цієї ситуації, за словами міністра, планується за рахунок інвесторів.

«Фінансувати побудову таких заводів повинні інвестори, а не місцева громада. Ми вже маємо деякі домовленості з ЄБРР та СБ про залучення інвестицій», - зазначив Ю. Хіврич.

Наразі, за словами урядовця, обрано 14 міст, у яких можуть з'явитися такі заводи.

«Перелік є, але зараз я не готовий вам сказати, бо можливо якісь міста ще випадуть через невідповідність вимог. Але, в принципі, ми вважаємо, що кожне місто з населенням більше 100 тисяч повинно мати хоча б свою сортувальну лінію для сміття», - підсумував він.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.