Новости Экономика инфляциянбу

Інфляція змінила курс на зростання: за підсумками 2010 року передбачається 10,5% - НБУ

base article image

 

Тенденція до зниження інфляції, яка тривала вісім кварталів поспіль, змінилась на протилежну: у річному вимірі вона зросла з 6,9% до 10,5%, за квартал зростання індексу споживчих цін (ІСЦ) становило 4%.

Про це сьогодні йдеться у огляді з макроекономічних показників Національного банку України, передала прес-служба відомства.

“В третьому кварталі зовнішні умови були не надто сприятливими для України: світові ціни на окремих сировинних ринках, насамперед, енергетичної сировини, підвищувались достатньо високими темпами, при цьому ціни на метали (основну експортну продукцію) знизились. Уповільнення темпів зростання світової економіки також виступало негативним фактором для розвитку вітчизняної економіки”, - говориться в огляді.

За повідомленням, скорочення обсягу врожаю в світі та в Україні призвело до зростання цін на продовольчі товари та стало одним з основних факторів підвищення внутрішніх споживчих цін. Це зумовило зростання цін на сирі продукти у III кварталі на 5,0% (13,2% в річному вимірі).

“Вагомий внесок в інфляцію здійснило підвищення цін на товари та послуги, що регулюються адміністративно (зростання на 8,7% за квартал, внесок в ІСЦ — 1,2 в.п.)”, - зазначено в огляді НБУ.

При цьому зростання базової інфляції, на думку аналітиків Нацбанку, було спричинене

кількома факторами. Внаслідок девальвації долара США до основних світових валют (зокрема, до євро) та утримання співвідношення до нього гривні на стабільному рівні, гривня також знецінювалася. “Вторинні ефекти зростання цін продовольства, підвищення акцизів на тютюнові вироби та алкогольні напої також здійснили суттєвий вклад в зростання базового ІСЦ”, - сказано в огляді.

Разом з цим, несприятливі погодні умови негативно вплинули на динаміку рослинництва. Дані фактори погіршили динаміку економічного розвитку – ВВП за квартал зріс лише на 0,1% за виключенням сезонного фактору, в річному вимірі зростання уповільнилося до 3,5% порівняно з 5,9% в ІІ кв. При цьому, за певного падіння зовнішнього попиту на метали, інвестиційний попит залишався досить значним, що сприяло стабільно високим темпам зростання машинобудування (38,3% в ІІІ кварталі в річному вимірі).

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.