Новости Экономика россияукраина

Росіяни стали частіше приїжджати на роботу в Україну

base article image

Росіяни стали частіше приїжджати на роботу в Україну. Про це свідчать статистичні дані. Експерти відзначають, що в Україну їдуть висококваліфіковані кадри, які розраховують на високі зарплати.

Більшість іноземців, які отримують громадянство в Україні, є росіянами. Цього року 38 відсотків з кількості тих, хто забажав назавжди залишитися в Україні, були саме вихідцями з Росії, констатують в Держдепартаменті у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб. Головною передумовою цьому є достатньо стабільний попит на спеціалістів на українському ринку праці, відсутність мовного бар’єру та бюрократичних перепон для роботи іноземців. Майже у половині випадків роботодавці з України не проти працевлаштувати шукачів роботи з інших міст та країн. При цьому 2 відсотки пропонованих в Україні вакансій стосуються тільки кандидатів з Росії, каже керівник російсько-українського порталу з працевлаштування Герман Овчаренко. «В першу чергу це компанії, які розглядають таких кандидатів, це російські компанії, які працюють на українському ринку, або ж компанії, які мають тісний зв'язок ведення бізнесу з Росією».

Здебільшого в Україну їдуть працювати інженери, менеджери з логістики і вантажоперевезень, спеціалісти з аудиту і оподаткування, розповів Deutsche Welle Герман Овчаренко. За його словами, росіяни приїжджають працювати в Україну не за разовим замовленням, а за довгостроковими контрактами. «Якщо брати позиції офісіні, чи топ-менеджменту, то рівень зарплат росіянам пропонують набагато вищий, ніж українцям. Або ж на такі вакансії, де перевагу надають вихідцям з Росії взагалі не розкривають рівень зарплати. Роботодавець і працівник торгуються на місці», - відзначив керівник job-порталу. Ті росіяни, які ризикнули приїхати в Україну вести бізнес, або будувати свою кар’єру, надзвичайно успішні, констатує координатор «Системи Росіяни в Україні» Ігор Василенко. За його словами, російських «шукачів щастя» в Україні приваблює перспектива швидко розбагатіти не вкладаючи в розвиток свого бізнесу багато коштів. «У тих, хто приїжджає в Україну працювати, аж дух захоплює від очікування великих перспектив. Тому що в тому стані, якому знаходиться зараз українська економіка, то вони це проходили в кінці 90-х років. І вони дивляться і та ніша не зайнята, і та, і та…Зараз багато бізнесменів з Новосибірського регіону приїжджають в Україну. Адже тут і кадрові ресурси і потенціал купівельної спроможності великий» , - наголошує Ігор Василенко.

За його словами, найбільшим попитом користуються керівники вищої ланки, яких важко російським компаніям знайти в Україні. Василенко розповів, що починаючи свій бізнес в Україні одна з російських телекомінукаційних компаній стикнулася з кадровою проблемою, оскільки з російських міст ніхто з топ-менеджерів не хотів їхати у сусідню країну працювати. Втім проблему вдалося вирішити завдяки молодим і амбітним менеджерам-консультантам з російської глибинки, які погодилися переїхати разом зі своїми сім’ями в українські регіони і не пожалкували, адже зараз вже очолюють українські представництва цієї компанії. Саме кар’єрним злетом «заманюють» російських спеціалістів в Україну. Також приваблюють умови роботи і українська податкова система й ІТ-спеціалістів з Росії, каже координатор «Системи Росіяни в Україні». Натомість російських представників робочих спеціальностей в Україні працює надзвичайно мало, зауважує Ігор Василенко.

«Я не чув, щоб комбайнер з Білгородської області, який за місяць заробляє 7 тисяч доларів, приїжджає в Харківську область, аби заробити за місяць 100 доларів. В Україну їдуть або на готовий бізнес, або для створення російських підприємств»

Разом з цим, твердження про те, що українців, які шукають кращої долі в Росії більше, аніж росіян, які приїжджають в Україну працювати, підтверджує і статистика останнього дослідження Світового банку. Дані дослідження свідчать що на 2010 рік з Росії до України мігрувало 3,7 мільйонів людей, а з України до Росії виїхало 3, 6 мільйона українців.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.