Новости Экономика экономикасіранаселение

Чверть українського населення зайняті в «сірій» економіці

base article image

 

Близько 25% економічно активного населення країни зайняті в «сірій» економіці. 

 

Про це свідчать отримані в Кабінеті Міністрів матеріали, які наочно демонструють реальні проблеми наповнення бюджету.

 

Наприклад, аналітична записка «Про невідповідність окремих даних органів державного управління і фондів соціального страхування, а також про рівень тінізації зайнятості в Чернівецькій області» показує типову для українських регіонів ситуацію.

 

«Відповідно до звітності Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області, у 2009 році отримували заробітну плату 208 тис. осіб, яким нараховано 2 964,0 млн. грн. заробітної плати. (208 тис. осіб — це 50% від економічно активного населення області віком від 15 до 70 років; або 55% населення, зайнятого економічною діяльністю)»,- йдеться в документі.

 

Водночас, уже в наступному абзаці документу, з посиланням на обласне управління Пенсійного фонду, подаються зовсім інші дані, але по тій же області: у 2009 році отримували зарплату 231 тис. осіб і їм було нараховано 2 866,5 млн. грн.

 

А щомісяця зарплату отримували лише 128,3 тис. осіб, і їм було нараховано 2 313,0 млн. грн, тобто, 231—128 = 103 тис. осіб працювали в 2009 році лише по кілька місяців. Судячи з характеру виконуваної роботи, а ним аналітики теж поцікавилися, ми маємо справу з «приховуванням фактичної зайнятості». 25% економічно активного населення області зайняті в «сірій» економіці.

 

Крім того Тільки 74% юросіб із числа тих, що звітують перед контролюючими органами, сплатили в лютому поточного року всі належні за законом податки і внески. На 35% із тих юросіб, які фактично платили, припадало 96% усіх надходжень від податку на доходи фізосіб і соціальних внесківЯкщо ж до цього додати, що в бюджетній сфері Чернівецької області зайнято всього 75 тис. осіб (або менше 20% економічно активного населення), але на їхню частку припадає 54% сукупного фонду оплати праці, то стає зрозумілим рівень тіньової зайнятості в області.

 

Корінь зла аналітики вбачають у тому, що наші доблесні держоргани багато сил витрачають на реєстрацію юросіб або суб’єктів підприємницької діяльності, але «жоден орган не реєструє і не контролює наявність робочих місць та зайнятості найманих працівників на цих підприємствах». Відомча роз’єднаність, відсутність чіткої системи обміну інформацією, небажання займатися такою роботою на місцях «створюють умови для тінізації зайнятості»

 

За матеріалами: Дзеркало тижня

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.