Новости Экономика рахункова палатачорне морезабруднення

Рахункова Палата визнала незадовільними дії МНС з виконання програми очистки Чорного моря

base article image

 

Дії Міністерства з питань надзвичайних ситуацій в плані реалізації програми зі знешкодження вибухонебезпечних предметів, залишків хімічної зброї, що залишились з часів Другої світової війни в районі міст Севастополя та Керч визнано неефективними на понад 75%.

Про це повідомили у прес-службі Рахункової Палати.

Зокрема, з метою розв’язання проблеми загрози забруднення Чорного моря, український уряд більш як 10 років тому затвердив державні цільові програми зі знешкодження вибухонебезпечних предметів, залишків хімічної зброї, що залишились з часів Другої світової війни в районі міст Севастополя та Керчі, виділивши на цю мету з державного бюджету кошти в сумі близько 55 млн. грн.

Наскільки законно і результативно використовуються державні кошти, спрямовані на виконання заходів зазначених державних цільових програм, показав аудит Рахункової палати. За висновками Колегії, МНС не забезпечило належної організації та координації виконання програм. Їхні заходи в повному обсязі не виконані, головна мета – відвернення небезпеки екологічної катастрофи на Чорноморському узбережжі країни та створення безпечних умов функціонування регіону – не досягнута.

“Понад 10 років Міністерство з надзвичайних ситуацій фактично демонструє байдужість до проблем екології і зневажливе ставлення до людей – і тих, що мешкають у Криму, і тих, які приїжджають туди на відпочинок. За стільки часу і за ті мільйони гривень, що спрямовані з бюджету, вже мали б давно очистити чорноморське дно від небезпечного “спадку” війни! Але з таким ставленням до екології нашої рекреаційної перлини Чорне море ризикує перетворитися на мертве море, якщо МНС разом з місцевою владою не почне відповідально вирішувати проблему”, - зауважив голова Рахункової палати Валентин Симоненко.

Реалізація завдань за програмами за весь час їхнього існування становить 36-44% від запланованого, що свідчить про фактичний зрив виконання важливого і відповідального державного завдання.

Перевіркою виявлено, що місцеві органи влади Автономної Республіки Крим і м. Севастополя фактично відсторонені від реалізації заходів програм, фінансування яких було недостатнім і безсистемним, а МНС не забезпечувало внутрішнього контролю за використанням бюджетних коштів. У результаті 76,2% видатків за програмами використані з порушенням чинного законодавства та неефективно.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.