Новости Экономика лекарстварецепт

Держава мала краще підготуватися до введення продажу ліків за рецептами — В. Сердюк

base article image

 

Держава мала краще підготуватися до введення продажу ліків за рецептами. Тому під питанням, як рішення Мінохорони здоров'я про продаж ліків за рецептами з 1 грудня поточного року буде реалізовуватися на практиці.

Таку точку зору висловив на прес-конференції президент Всеукраїнського об'єднання захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, передав кореспондент ГолосUA.

Продаж ліків за рецептами, безперечно, потрібний. Питання у тому, як ми це будемо впроваджувати. Основне - реалізація”, - сказав він.

На думку В. Сердюка, перед тим, як запроваджувати рішення про продаж основної маси медикаментів за рецептами у масштабі всієї країни, влада мала би провести пілотний проект. Запровадити новацію можна було би у межах окремої області, або взяти на контроль окрему групу препаратів, наприклад, антибіотиків.

Водночас він додав, що потрібно було би проаналізувати причини невиконання попередніх аналогічних наказів Мінохорони здоров'я та зробити певні висновки, аби останній наказ Мінохорони здоров'я не очікувало те саме.

При цьому держава мала би, за словами В. Сердюка, “витратити пару копійок” на інформаційну кампанію для населення, аби жителі як великих міст, так і сіл могли знати, за рецептами яких саме ліків вони мають піти до лікаря.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.