Новости Экономика россияукраина

Україна та Росія не ефективно витрачають гроші на охорону біологічних ресурсів в Азово-Чорноморському рибопромисловому басейні — Рахункова палата

base article image

 

Результати перевірки Рахунковою палатою екологічної використання державних коштів на врегулювання та екологічну безпеку в Азово-Чорноморському рибопромисловому басейні засвідчила недостатню ефективність контролю за використанням водних живих ресурсів.

 

Про це голова Рахункової Палати Валентин Симоненко заявив сьогодні на спільному засіданні Колегії Рахункової палати України і Рахункової палати Російської Федерації, де був підписаний Меморандум про результати паралельної перевірки використання державних коштів та інших джерел фінансування, спрямованих на регулювання, охорону, вивчення та відтворення водних біологічних ресурсів і забезпечення екологічної безпеки в Азово-Чорноморському рибопромисловому басейні, передала прес-служба українського відомства.

 

Паралельна перевірка засвідчила, що фінансування Україною і Росією заходів у сфері охорони, вивчення і відтворення водних біологічних ресурсів в Азово-Чорноморському рибопромисловому басейні є недостатнім. Науково-дослідні роботи не виконуються повною мірою через недосконалість національного законодавства обох країн”, - зазначив голова Рахункової палати.

 

На переконання В. Симоненка, потребують більш детального опрацювання питання, пов’язані з розподілом сфер відповідальності сторін у разі ліквідації наслідків негативних дій на довкілля, які виникають у зв’язку з природними і техногенними катастрофами.

 

Окрім того, проведені перевірки засвідчили недостатню ефективність контролю за використанням водних живих ресурсів, недостатнє використання потенціалу контролюючих органів, а також недостатній рівень взаємодії органів контролю України і Росії у сфері використання, охорони і відтворення водних живих ресурсів.

 

За словами голови відомства, Україна і Росія історично відігравали основні ролі в Чорноморському регіоні за обсягами вилову водних біологічних ресурсів і займають друге і третє місця відповідно. “Проте за результатами паралельної перевірки встановлено, що популяції основних прохідних і напівпрохідних риб Азовського і Чорного морів знаходяться в депресивному стані. На сьогодні стан екологічної безпеки в басейнах цих морів набув ознак критичності. Зокрема, порушення норм якості води досягло рівня, що призводить до деградації водних екосистем, зниження продуктивності водойм, порушення екосистем морів”, - зауважив він.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.