Новости Политика данилишинзастававідмова

Чеський суд не випустив Данилишина під заставу

base article image

 

Празький міський суд відмовився випустити під заставу колишнього міністра економіки Богдана Данилишина.

Обвинувачений на батьківщині в зловживанні службовим становищем, він був затриманий на підставі міжнародного ордера на арешт, виданого Україною. Він пропонував як заставу 10 тисяч євро.

Як повідомила прес-служба суду, суд відмовив Б. Данилишину у звільненні під заставу ще в середині листопада, але повідомити про це раніше не мав права.

Чеський міністр закордонних справ Карел Шварценберг раніше підтвердив, що українець попросив у Чехії політичного притулку.

Українська опозиція називає арешт Б. Данилишина переслідуванням з політичних мотивів. Він був міністром в уряді Юлії Тимошенко з 2007 по 2010 роки.

Нагадаємо, у серпні Б. Данилишина було оголошено в міжнародний розшук за звинуваченням у нанесенні державі збитків на 13,9 млн грн через державні закупівлі у одного учасника.

На початку вересня екс-чиновник заявляв, що він вважає себе невинним і планує повернутись до України. Також він говорив про те, що екс-прем'єра Юлію Тимошенко, а йому особисто погрожували вбивством.

Інтерпол затримав Б. Данилишина 18 жовтня в Чехії при зверненні за допомогою до лікувальної установи. Генпрокуратура розпочала процедуру його екстрадиції.

Водночас його адвокат не виключав, що екс-міністр звернеться до Чехії з проханням про політичний притулок.


 

За матеріалами: ТСН.ua

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.