Новости Экономика бензин подделка

Третина бензину в Україні є фальсифікатом - експерт

base article image

 

Близько 30% всього бензину, що реалізується з автозаправних станцій в Україні не відповідає сучасним стандартам якості і є фальсифікатом.

 

Про це заявив президент Комітету захисту споживачів Андрій Пасішник.

 

"За останній рік кількість фальсифікату на АЗС різко зросла. Головна причина - відсутність ефективного контролю якості палива", - зазначив він.

 

За його словами, перш за все, небезпека заправки підробленими паливом існує на небрендованих станціях, які конкурують з великими мережами, у тому числі. торгуючи низькоякісним паливом.

 

Також нерідко зловживають мережі, що працюють під відомими логотипами за джоберською угодами.

 

"Шляхів появи фальсифікату на АЗС кілька. Окремі станції просто розбавляють якісне паливо різними компонентами бензинів чи іншими нафтопродуктами. Решта, реалізують власне компоненти бензинів", - пояснив Пасішник.

 

У системі державних органів стежити за якістю нафтопродуктів уповноважений Держспоживстандарт. Проте, з 2008 року відомство практично не проводило перевірок АЗС.Головна причина - відсутність фінансування. Так, у 2010 році на перевірки всіх видів товарів в держбюджеті було передбачено 1,8 млн. гривень. При цьому тільки на контроль якості пального необхідно мінімум 15-20 млн. гривень щорічно.

 

Як зауважив керівник відомства Олександр Матвійчук, Держспоживстандарт не перший рік має проблеми із закупівлею спеціалізованого обладнання для лабораторій, які дозволяють проводити необхідні аналізи.

 

"Якщо у 2011 році фінансування також не дозволить нам вирішити ситуацію з лабораторіями, необхідно буде домовлятися з приватними компаніями про можливе використання їх устаткування", - пояснив він.

 

Також, за його словами, ще однією проблемою в контролі якості нафтопродуктів є - законодавство. По закону, Держспоживстандарт зобов'язаний повідомляти компанію про плановану перевірку за 10 днів. Природно, що до приходу ревізорів порушення усуваються. «Ми розробили законодавчі зміни, які дозволять проводити раптові перевірки АЗС, і сподіваюся, вони вже скоро будуть прийняті», - зазначив Матвійчук.

 

 

 

За матеріалами: Дело

 

 

 

http://delo.ua/biznes/rynki/tret-benzina-na-azs-148489/

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.