Новости Экономика бизнесналоги

Протягом 3 місяців закрилися 30 тисяч підприємців, попереду ще 2 мільйони

base article image

 

За останні три місяці кількість приватних підприємців в Україні зменшилося на 30 тис. Ажіотаж накрутив ціни на послуги посередників, які допомагають без проблем закрити приватне підприємство.

Про це пише видання “Фокус”.

З серпня до листопада 2010 року приватних підприємців — фізичних осіб стало майже на 30 тис. менше. Дедалі гірші умови ведення бізнесу укупі з економічною кризою змусили людей закрити свої підприємства. Віце-президент Союзу аудиторів України Михайло Крапивко прогнозує, що від власної справи можуть відмовитися ще 2 млн. осіб.

Ветований Президентом і частково виправлений парламентом Податковий кодекс умови ведення бізнесу кардинально не змінить. Наприклад, з 300 правок, які внесла в проект кодексу Українська асоціація постачальників торговельних мереж, не було враховано жодної. “Кодекс писали люди, керуючись завданням посилити тиск податкової. Вони зі своїм завданням впоралися”, - запевнив генеральний директор асоціації Вадим Ігнатов.

Пристрасті навколо цього документа і збільшення кількості
охочих закрити підприємство відбилися і на цінах посередників, які допомагають ліквідовувати ПП в короткі терміни. Ще навесні вони брали за послуги від 2 тис. грн., наразі “такса” зросла до 8 тис. Послуга користується попитом — закрити ПП самостійно практично неможливо.
 

При цьому за словами В. Ігнатова, якщо підрахувати кількість недоотриманих державною скарбницею податків від закрилися за три місяці приватних підприємств, що належать фізособам, вийде солідна цифра — 18 млн. грн. Однак, як зауважив гендиретор асоціації, насправді сума збитків бюджету від фіскального тиску на підприємців набагато більше. Адже ті, хто працює в тіні або значиться підприємцем, але не веде ніякої діяльності, податки не платять. Причому кількість таких ПП-примар в майбутньому зросте. “Люди просто перестануть відгукуватися на листи податкових та інших контролюючих органів. Малий бізнес буде існувати в основному на папері, а в реальності ця його прошарок значно зменшиться”, - резюмував В. Ігнатов.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.