Новости Экономика попиттопливоальтернатива

Попит на альтернативні види палива в Україні збільшився на 60% - 70%

base article image

 

У порівнянні з минулим роком, попит на альтернативні види палива в Україні збільшився на 60% - 70%.

 

Про це заявив експерт з енергетичних питань, голова Української асоціації виробників альтернативного твердого палива Іван Надеїн, повідомила ГолосUA прес-служба асоціації.

 

За його словами, від 90% до 95% вироблених в Україні паливних брикетів і гранул в минулому році було експортовано до країн Євросоюзу. “Внутрішній ринок споживав не більше 10%. Середній український виробник щомісячно відвантажував 600-700 тонн на Європу, а українським споживачам продавав, як правило, лише близько 40-60 тонн. Зараз пропорція змінилася. У жовтні-грудні зберігається стійка тенденція підвищення попиту на альтернативне тверде паливо на внутрішньому ринку, і зараз вже не менше 100 тонн в середньому виробники продають українцям”, - сказав він.

 

Таким чином, констатував експерт, попит на альтернативне тверде паливо збільшився як мінімум на 60-70%. “Попит на альтернативні види палива, зокрема на паливні брикети та гранули, в Україні збільшився на 60-70% у порівнянні з минулим роком. Головна причина — зростання цін на газ, яке, за прогнозами, не зупиниться і в наступному році, що змушує українців шукати інші варіанти опалювання своїх будинків”, - сказав він.

 

За словами І. Надеїна, у 2009-2010 рр.. обігрів приміщень за допомогою паливних брикетів і гранул коштував на 40% дешевше, ніж обігрів за допомогою газу, у той час, як виробництво тепла на ТЕЦ за допомогою біомаси в 1,6 рази дешевше, ніж за допомогою газу. “Тому можна прогнозувати, що надалі попит буде тільки рости, оскільки в 2011 році планується підвищення цін і на газ, і на електроенергію, а значить, економія буде ще істотнішою. У цій ситуації українські споживачі будуть переймати досвід європейців, більше уваги приділяючи альтернативних способів опалення своїх будинків”, - зазначив І. Надеїн.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.