Новости Экономика трудовий кодексувольнение

Новий Трудовий кодекс дозволятиме звільняти одиноких матерів?

base article image

 

Проект Трудового кодексу кардинально не змінив систему гарантій, пільг і додаткових прав, які отримали працюючі жінки ще при СРСР і користувалися ними під час дії Кодексу законів про працю (КЗпП) України.

Про це українському виданню повідомила старший юрист Chadbourne & Parke LLP Ольга Прокопович.

Як розповіла О. Прокопович, вагітним жінкам та жінкам з дітьми зберегли гарантії з працевлаштування, гарантії збереження працевлаштування за скорочення і звільнення, додаткові відпустки, можливість працювати неповний день або перевестися на більш легку роботу.

Однак, за словами юриста, новим є положення ст. 284 Трудового кодексу, яке вводить термін «працівник із сімейними зобов'язаннями», під яким маються на увазі мати, батько, опікун, піклувальник, а в деяких випадках, передбачених кодексом, - інший член сім'ї. Дане нововведення фактично замінює термін «жінка», що використовувався в КЗпП.

Проект Трудового кодексу України все ще потребує ретельного доопрацювання. Одним із його недоліків є формулювання однієї з статей, в якій, з одного боку, забороняється звільняти одиноких матерів з дітьми до 15 років, за винятком випадків ліквідації роботодавця, з іншого, збільшується перелік підстав для звільнення одиноких матерів (невиконання або неналежне виконання працівником своїх обов'язків). На думку О. Прокопович, при такому трактуванні втрачається сенс загальної заборони на звільнення одиноких матерів, який закріплений на початку статті і є копіюванням положень чинного КЗпП. З тексту проекту незрозуміло, чи є таке формулювання цілеспрямованою дією або помилкою, але однозначно можна погодитися, що подібна норма погіршує становище працюючих матерів-одиначок.

За матеріалами: Дело

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.