Новости Экономика инфляциябюджет

Економісти називають заниженим рівень інфляції у Держбюджеті-2011

base article image

 

Рівень інфляції Державного бюджету на 2011 рік у 8,9% є дещо заниженим.

Таку думку висловила провідний дослідник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олександра Бетлій в коментарі кореспонденту ГолосUA.

Якщо говорити про інфляцію, то за прогнозами, ми очікуємо вищу інфляцію. Ми очікуємо інфляцію трохи більшу за 10%”, - наголосила вона.

Економіст пояснила таку цифру тим, що рівень інфляції залежить від ступеня підвищення комунальних платежів, які зростатимуть, здебільшого, наступного року.

Цього року так і не було підвищено в більшості областей комунальних платежів, тобто оплату за житлово-комунальні послуги, хоча цього можна було очікувати в результаті підвищення тарифів на газ. Це відкладене рішення, яке буде відбуватись наступного року, яке призведе до інфляції”, - підкреслила експерт.

Також О. Бетлій додала, що наступного року мають підвищитися і тарифи на газ. “Тарифи на газ, за нашими припущеннями, будуть надалі зростати — це те, що ми зобов'язалися зробити в рамках співпраці з МВФ. Тому показник інфляції здається трохи заниженим”, - підсумувала вона.

Також економіст назвала реалістичним показник курсу гривні до долара на наступник рік на рівні 7,95 грн.

Це реалістичний показник... За великим рахунком, і далі буде керований курс (керований Національним банком — ред.). Тобто Національний банк буде здійснювати преференції на міжбанківському валютному ринку для того, щоб тримати валютний курс більш-менш стабільним”, - зазначила експерт.

Нагадаємо, що сьогодні міністр фінасів Федір Ярошенко після засідання Кабінету Міністрів озвучив головні параметри Державного бюджету на 2011 рік.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.