Новости Экономика гривнамвф

МВФ та світові банки очікують стабільності гривні у 2011 році – експерт

base article image

 

За прогнозами Міжнародного валютного фонду та найбільших світових банків, гривня у 2011 році може коливатися на рівні 7,8–8,0 гривень за 1 долар США.

Про це повідомив фінансовий експерт Ерік Найман на прес-конференції у Києві, передав кореспондент ГолосUA.

За словами експерта, прогнози Міжнародного валютного фонду і найбільших світових банків на 2011 рік побудовані на очікуванні стабільності гривні на наступний рік і свідчать про те, що гривня буде триматися на рівні 7,8 – 8,0 грн. за 1 дол. США. «Ніхто з адекватно мислячих економістів не чекає проблем з гривнею в наступному році. У 2011 році зовнішня турбулентність скоріше за все, зіграє на руку гривні і зіграє на користь якщо не посилення гривні, то її стабільності», - сказав він.

Е. Найман повідомив, що за даними, оприлюдненими Нацбанком, у листопаді населення України купило на 1,7 млрд. дол. більше, аніж продало. При цьому сукупно за останні три місяці, за словами експерта, українці придбали більше 5 млрд. дол., 1,5 млрд. дол. з яких продав Національний банк України і ще 3,5 млрд. дол. населення України купувало на ринку. «Якби ці 3,5 млрд. дол. не були куплені на ринку і населення їх не придбало, то курс гривні був би більш міцним і скоріше за все, спостерігалася би тенденція до його укріплення. Проблема валютного курсу сьогодні знаходиться більшою мірою не в площині макроекономіки, а у площині голів українців, їх страхів та очікувань», - сказав Е. Найман.

При цьому експерт висловив думу, що українці будуть купувати американські долари доти, доки не побачать нестабільності цієї валюти. «Американці все друкують і друкують долари, а добрі українці їх купують, але в будь-який момент щось може погане статися з доларом. І тоді, як зазвичай, українці стануть у черги до банкоматів з цими доларами і будуть їх продавати, але вже за курсом, який їм у той момент назве комерційний банк», - зазначив Е. Найман, додавши, що така ж ситуація може спіткати і європейську валюту.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.