Новости Экономика долгввп

Зовнішній борг України загрозу національній безпеці не несе – посадовець

base article image

 

У найближчій перспективі зовнішній борг України не може становити загрозу національній безпеці.

Таку думку висловив голова підкомітету з питань міжнародної економічної політики Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Олексій Плотніков на прес-конференції у Києві, передав кореспондент ГолосUA.

Він нагадав, що зовнішній борг може загрожувати економіці будь-якої держави лише у випадку, якщо він перевищує 60% її ВВП. «Якщо користуватися цією нормою, врахувавши, що у нас зараз десь 33%, а найгірший сценарій, що обіцяють – це 40% - 42% ВВП (Державного боргу – ред.), то зараз ситуація з зовнішніми боргами виглядає абсолютно спокійно», - сказав він.

Посадовець нагадав, що у 1999 – 2000 роках сума державного боргу України сягала 58% ВВП. «У держави є можливості сплачувати ці борги. Зрозуміло, що треба буде відкорегувати графік сплати, з цієї точки зору у державі є над чим працювати, але ані загальний обсяг зовнішньої державної заборгованості та гарантованої державою, ані сумнівні перспективи чи безсумнівні перспективи сплат за цими заборгованостями, не є приводом ставити під сумнів національну безпеку», - наголосив О. Плотніков.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.