Новости Экономика бензин ціни

Взимку вартість бензину може сягнути 9 гривень за літр

base article image

 

Українських водіїв у новому році чекає підвищення витрат на пальне: на думку експертів, у січні бензин А-95 подорожчає на 40-50 копійок за літр проти нинішніх цін.

 

Якщо зараз, за розрахунками консалтингової групи «А-95», середня ціна по Україні на нього становить 7,71 грн./л (на імпортний бензин 8,10-8,15 грн./л), то вже через місяць вона може сягнути 8 грн./л на вітчизняний та 8,40-8,50 грн./л — на імпорт, причому ціни можуть зростати і далі. Як уточнив директор «А-95» Сергій Куюн, поступове подорожчання нафтопродуктів уже почалося з листопада — комерсанти додавали на пальне по 3-5 коп. на літрі кожні 2-3 дні.

 

За його словами, ціну бензину тягнуть вгору три фактори: подорожчання нафти у світі (за місяць з $80 до $90 за барель), заборона безмитного імпорту нафтопродуктів (нагадаємо: до листопада приблизно з півроку таке право мала за рішенням суду компанія з іноземними інвестиціями «Лівела», доки Верховний суд не скасував цю норму) і підвищення з 1 січня 2011 року акцизу на бензин на 50 євро на тонні або на 50 коп./л, як прописано в Податковому кодексі. Разом це могло б підняти ціну пального до 9 грн./л.

 

«Але в січні такого зростання не буде. По-перше, тому що зараз ринок затоварений — дуже багато палива імпортери ввезли в листопаді через «Лівелу». Продовжують ввозити зараз, поки діють старі акцизи (132 євро на тонні А-95). По-друге, «якорем» служить група «Приват» (з нею пов'язують близько 30% АЗС в країні, особливо на периферії), яка продає наш бензин на 40-50 коп. дешевше імпортного. Повністю новий акциз проявиться лише до кінця січня — початку лютого, тоді може бути і 9 грн./л. І по-третє, поки не ясно, чи буде запроваджено обмежувальне мито на імпорт нафтопродуктів для захисту вітчизняного виробника — до 100 євро/т, яке пропонує Кабмін», - сказав С. Куюн.

 

Заступник директора центру «Психея» Геннадій Рябцев також вважає, що в грудні бензин подорожчає, але цінового вибуху (на 50 копійок і більше за літр) з 1 січня не буде: «Наш А-95 подорожчає з січня в середньому до 8 грн./л, імпортний — до 8,40 грн./л. Ціни може підштовхнути спекулятивне зростання вартості нафти до $100 за барель, але це малоймовірно. А стримає їх низька вартість палива на АЗС, пов'язаних з «Приватом», зимовий «мертвий сезон» плюс новорічні свята, коли продажів майже немає, платоспроможність споживачів зменшується: зараз мало хто заправляє повний бак, в основному беруть 10-20 л», - сказав він.

 

За матеріалами: Сегодня

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.