Новости Экономика банкденьги

За минулий місяць українські компанії забрали з банків майже 3 мільярди гривень

base article image

 

Листопад став першим місяцем після лютого, коли підприємці зняли з банківських рахунків значно більше коштів, ніж принесли в банки. Експерти назвали це сезонним фактором і не свідчить про дефіцит коштів у бізнесу.

Про це пише видання “Дело”.

У листопаді вперше за останні дев'ять місяців обсяг коштів юридичних осіб на банківських депозитах скоротився. Так, представники бізнесу за минулий місяць забрали з банківської системи на 2,7 млрд. грн. (2%) більше, ніж вклали. При цьому гривневі і валютні вклади скорочувалися пропорційно — на 2% кожен: у випадку з гривневими відтік склав — 1,9 млрд. грн., а з валютними — 0,8 млрд. грн.

Листопадові показники досить сильно вибиваються з тенденцій останніх місяців. Наприклад, у жовтні юрособи збільшили свої заощадження в банках на 3,6 млрд. грн.,
у вересні — на 6,4 млрд. грн., а в серпні - на 3,8 млрд. грн.

Учасники ринку називають ряд причин, які призвели до того, що бізнес змушений був вилучати кошти з банків. Перший — це сезонність. “На листопад-грудень припадає пік ділової активності в Україну. Багато компаній проплачують контракти, здійснюють авансові платежі і т.д. Тому багато підприємств знімають гроші з д
ипрахунків”, - розповів заступник голови правління банку “Контракт” Павло Крапівін.

Також експерти не виключ
или, що почав позначатися фактор кінця року на фінансову політику бюджетних підприємств. “Бюджетні організації не повинні мати до кінця року залишки коштів на рахунках, так як всі, що не витратили, перекладається на казначейський рахунок. Тому, можливо, вони поспішають витратити кошти до закінчення року”, - розповів банківський експерт Анатолій Дробязко.

Експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Віталій Кравчук не виключ
ив, що якусь частину коштів компанії вивели з банківських рахунків і конвертували у валюту. На його думку, на користь цього сценарію свідчить той факт, що в листопаді зберігся аномально великий попит на валюту на готівковому ринку. “Ажіотаж навколо прийняття Податкового кодексу, посилення фіскального тиску на бізнес — все це могло підштовхнути підприємців перевести частину коштів у готівку заощадження”, - зауважив В. Кравчук.
 

Відтік коштів юросіб не повинен надати негативного впливу на ресурсну базу українських банків. По-перше, за попередні 10 місяців приплив коштів юросіб був досить значним — 22,6 млрд. грн. (19%). По-друге, листопадовий відтік коштів компаній був практично повністю перекритий припливом грошей від населення (2,67 млрд. грн.). Через це загальний обсяг депозитів в банківській системі не змінився.

 

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.