Новости Экономика менеджментмолодежь

Українські топ-менеджери молодші за своїх західних колег на 20 років

base article image

 

Більшість українських роботодавців хочуть бачити на управлінських позиціях кадри не старше 30 років. Причина таких вікових преференцій для менеджерів — в молодості самого українського бізнесу, якому від сили 20 років.

Про це пише видання “Инвест-газета”.

За спостереженнями самих українських топ-менеджерів, середній вік їхніх колег, з якими їм доводиться співпрацювати, — 30-40 років. Таким чином український менеджмент в середньому на 5-10 років молодше своїх західних колег. “В Україні важко здивувати когось молодим комерційним чи маркетинговим директором. Це в СРСР працював принцип “старійшин”, коли деякі члени Політбюро працювали під крапельницями і розсипалися на пісок”, - сказала генеральний директор міжнародного кадрового порталу hh.ua. Марина Маковій.

Причина молодості менеджерського складу вітчизняних компаній проста — українському бізнесу від сили років 20, і майбутня навчена досвідом вітчизняна бізнес-еліта тільки формується. Топ-менеджери, яким на Заході зараз 55, в Україн
і — в процесі свого дорослішання. “Мій колега, який очолює практику банківсько-фінансових послуг в Hudson, Франція, старший від мене приблизно на 20 років, і це не дивно, тому що вік кандидатів з фінансової сфери в Україні та Франції відрізняється приблизно на стільки ж”, - розповіла лідер практики “Банківські та фінансові послуги” компанії Hudson в Українуі 34-річна Тетяна Фурцева.

А ось вік членів наглядових рад в Україні та Америці майже не відрізняється — близько 55-60 років. “Як правило, це навчені досвідом люди, які раніше працювали в бізнесі. А тепер вони дають поради та курують роботу нового покоління топ-менеджерів”, - розпові
в генеральний директор ІК BG Capital Нік Піацца, американець за походженням. Якщо ж говорити про вік менеджерів середньої ланки, то в Україні — це, як правило, люди від 25 років, тоді як, за словами Н. Піацца, в Америці в мідл-менеджменті працюють ті, кому за 35 років.

 

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.