Новости Экономика россиянафтазапаси

Більше половини російських запасів нафти вже вичерпано

base article image

 

Росія вичерпала власні запаси нафти більш ніж на 50%.

Про це йдеться у довідкових матеріалах, поширених до засідання Ради безпеки РФ у Кремлі 13 грудня.

 

Відповідно до інформації, прогнозні ресурси газу оцінюються в 165 трильйонів кубометрів. Крім того, вік більше половини нафтопроводів в Росії до 2010 року перевищить термін експлуатації, серйозний знос трубопровідного транспорту вже призводить до численних аварій і розливів нафтопродуктів.

 

«Діюча сьогодні система трубопровідного транспорту почала створюватися в повоєнні роки, до 2010 року вік більше 50% нафтопроводів перевищить амортизаційний термін експлуатації», - навела прес-служба Росприроднагляду слова начальника управління екологічного контролю Росприроднагляду, заступника головного державного інспектора РФ Людмили Плющ.

 

«У зв'язку з цим в даний час гостро стоїть проблема аварійних розливів нафти і нафтопродуктів при їх транспортуванні трубопроводами. Причиною численних аварійних розливів нафти є корозія і розриви труб, знос обладнання, що використовується», - каже Плющ.

 

У свою чергу, президент Росії Дмитро Медведєв під час засідання Ради безпеки заявив, що розвідані запаси нафти і газу в країні, хоча і поступово виснажуються, але залишаються достатніми. Він також заявив про необхідність розробки доктрини енергетичної безпеки, яка дозволила б навести «елементарний лад» у енергетиці, а також модернізувати паливно-енергетичний комплекс країни.

 

Зараз Росія посідає сьоме місце у світі за доведеними запасами нафти, які оцінюються більш ніж в 74 мільярдів баррелів. При цьому в російському Міненерго не очікують відкриття нових великих нафтових проектів протягом найближчих десяти років.

 

У 2009 році Росія стала найбільшим виробником нафти в світі з видобутком 494 млн тонн.У жовтні цього року міністр енергетики Сергій Шматко заявив, що видобуток нафти в країні за підсумками року перевищить 500 мільйонів тонн і залишиться на такому рівні найближчі два роки.

 

За матеріалами: Український тиждень

 


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.