Новости Экономика кредитыукраина

Українці знову активно беруть автомобілі та техніку у кредит

base article image

 

Кредитний портфель фізичних осіб у національній валюті в листопаді збільшився на 1,15% до 62,239 млрд. гривень, що спостерігається третій місяць поспіль після тривалого скорочення з 2008 року.

Про це заявив керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко, передала прес-служба компанії.

На переконання аналітика, основні прирости в обсягах кредитування фізичних осіб у гривні відбувається за рахунок відновлення споживчого кредитування, а саме: автокредитування і кредитів на покупку побутової техніки, меблів, в той час, як іпотечне кредитування з початку 2010 року ще не показало жодного місяця з позитивною динамікою сальдо кредитного портфеля (останні дані за жовтень).

За словами експерта, незважаючи на збільшення кредитного портфеля фізичних осіб у гривні останні кілька місяців, за підсумками року даний показник, ймовірно, покаже зниження на 0,5%. “Приріст буде зафіксований тільки в 2011 році. Цьому буде сприяти триваюче відновлення в автокредитуванні, кредитуванні товарів першої необхідності. Збільшення обсягів іпотечних кредитів в Україні очікується тільки з весни 2011 року на тлі стабілізації в банківському секторі і стійких темпів зростання національної економіки і, відповідно, доходів населення”, - зауважив М. Івченко.

Що стосується кредитів фізичних осіб в іноземній валюті, то цей показник через введений в Україну заборони на кредитування населення в іноземній валюті, за винятком деяких випадків, продовжує з місяця в місяць знижуватися. Кредитний портфель населення в іноземній валюті в листопаді знизився на 1,44% до 18,75 млрд. доларів США.

“Ситуація в сфері кредитування в Україні поступово вирівнюється. Споживче кредитування населення в національній валюті починає відновлюватися, спостерігаються стабільні обсяги кредитування підприємств. Проте залишаються і невирішені проблеми: відсутність позитивної динаміки портфеля іпотечних кредитів і заборона на кредитування фізосіб в іноземній валюті “, - зауважив аналітик.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.