Новости Экономика енергіяприкарпатье

На Прикарпатті енергопарки вироблятимуть «зелену» електроенергію

base article image

 

 

В Івано-Франківську відбулося підписання Меморандуму про співпрацю щодо реалізації проекту з виробництва альтернативної електричної енергії, передав кореспондент ГолосUA.
 
Угода підписана між ТОВ «Агроенерготехнології», ВАТ «Прикарпаттяобленерго», Івано-Франківською торгово-промисловою палатою та Івано-Франківською облдержадміністрацією.
 
Унікальний проект, який є пілотним в Україні, має за мету створення енергопарку з повним циклом виробництва екологічно чистої електроенергії в селі Липівка Тисменицького району. Він передбачає вирощування сільськогосподарської продукції, створення потужностей для її переробки та виробництва альтернативних видів палива і електроенергії.
 
За словами заступника голови облдержадміністрації Руслана Гусака, на Івано-Франківщині є значні запаси біомаси – відходів деревини та сільського господарства. Використання їх дасть змогу замінити 15-20% традиційних енергоносіїв.
 
«Виробництво «зеленої» електроенергії без завдання шкоди навколишньому середовищу є дуже популярним в Європі. В Україні, на жаль, такі проекти є рідкістю. Ми будемо першопрохідцями, сподіваюся, що наш комплексний підхід до виробництва енергоефективної продукції стане прикладом для інших і у майбутньому альтернативна енергетика буде активно розвиватися», – зазначив автор ідеї Тарас Виноградник.

В перспективі прикарпатський енергопарк щорічно генеруватиме 20 млн. кВт/год. електричної енергії та вироблятиме 10 тис. тонн біоорганічних добрив. Для цього в Івано-Франківську область буде залучено близько 8 млн. євро інвестицій. Крім цього реалізація проекту дозволить створити 30 робочих місць та збудувати базу для проведення наукової діяльності працівників та студентів місцевих вузів. 

Передбачається, що енергопарк розпочне роботу уже в серпні 2011 року встановленою потужністю 2,5 МВт.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.