Новости Экономика черкасытариф

НКРЕ затвердила збитковий тариф для комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго»

base article image

 

Національна комісія регулювання електроенергетики затвердила збитковий тариф на теплопостачання для комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго».

 

Про це під час прес-конференції заявив начальник управління житлово-комунального господарства Черкаського міськвиконкому Василь Старіков, передав кореспондент ГолосUA.

 

«Усі теплопостачальні підприємства отримують газ за новою ціною. Адже газ із серпня подорожчав на 50 %. І сьогодні, держава, яка раніше обіцяла, що ця різниця буде покрита за рахунок субвенцій. Цього уже не обіцяють. Розмови і обіцянки нашого колишнього міністра ЖКГ про те, що ця різниця буде відшкодована бюджетом 2011 року, теж сьогодні уже припинено. Тобто, незрозумілою є доля цих речей. Щоб ви зрозуміли, на «Черкаситеплокомуненерго» ця різниця становить 11 мільйонів. Це тільки різниця між тим, яку ціну за газ платять вони, і яку ціну відшкодовують мешканці, коли платять за тепло і гарячу воду. Сьогодні тариф на теплопостачання затверджує НКРЕ. Якщо раніше говорили про те, що буде створено спеціальну комісію, то зараз про це не говорять і функції уже виконує НКРЕ», - зауважив В. Старіков.

 

За його словами, 14 грудня цього року НКРЕ видала постанову № 1738 «Про затвердження тарифу на теплову енергію комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго», якою затвердила тариф на теплову енергію для населення 237,45 гривень без ПДВ, а з ПДВ — 284,9 гривень на одну гігакалорію для населення. Раніше вартість гігакалорії для населення складала 224,9 гривні за гігакалорію. Тобто, на 25 % було збільшено вартість гігакалорії для населення. Але, як пояснив В. Старіков, згідно розрахунків КП «Черкаситеплокомуненерго», тариф мав бути інгим.

 

«Коли фахівці «Черкаситеплокомуненерго» надавали свої розрахунки в НКРЕ, вони передбачали підвищення тарифу на 30 %. Але їм затвердили на 25 %. Тобто, завідома збитковий тариф. Крім того, тариф на гігакалорію — це ще не тариф для населення. Там повинна бути включена рентабельність підприємства, а також мають бути передбачені інші чинники. Поки що це не тариф для населення, а тариф для підприємства», - підсумував В. Старіков.

 

В. Середа

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.