Новости Экономика земляап

За останні 5 років в українців вкрали 168 тисяч гектарів землі

base article image

 

За період з 2005 до 2010 року органи місцевої влади та Держкомзем України безпідставно зменшили площі сільськогосподарських земель на 167,4 тисяч гектарів.

Про це повідомив заступник голови Адміністрації Президента України Геннадій Васильєв на брифінгу у АП, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, такі дані вдалося встановити за результатами перевірки міжвідомчою комісією при АПУ дотримання законодавства у земельній сфері.

“За даними нашої перевірки можна дійти висновку, що порушення в сфері земельних відносин мають системний характер. Державний комітет України з земельних ресурсів не забезпечив реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, робочі групи створені при облдержадміністраціях у 2008 році не функціонували ефективно, а Кабінет Міністрів України практично усунувся від цієї проблеми”, - наголосив він.

За свідченнями Г. Васильєва, дані перевірки в АР Крим, у Волинській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Черкаській областях та у Києві показали грубі порушення чинного земельного законодавства. “А саме вилучення особливо цінних земель лісового, водного, історико-культурного, рекреаційного, природно-заповідних фондів, земель сільськогосподарського призначення, а також незаконна зміна цільового призначення землі”, - сказав він.

На переконання чиновника дані перевірки свідчать про необхідність невідкладного вживання заходів щодо посилення відповідальності керівників всіх рівнів за стан дотримання законодавства в цій галузі.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.