Новости Экономика черкасыбюджет

Надходження до бюджету Черкаської області скоротяться в десять разів тільки через податок із власників автотранспорту

base article image

 

Податок з власників автотранспорту з нового року сплачуватиметься тільки при першій реєстрації автотранспорту в Україні, а при повторних перепродажах сплачуватися не буде. Це скорочує надходження до бюджету Черкаської області в 10 разів.

 

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Черкаської обласної ради з питань праці та соціального захисту населення, передав кореспондент ГолосUA.

 

Депутати розглянули ряд важливих питань, особливо уважно поставилися до формування обласного бюджету на 2011 рік, інформацію щодо якого представила комісії заступник начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Ольга Задувайло.

 

За її словами, змінюється сама складова доходної частини обласного бюджету, що викликано прийняттям нового Бюджетного та Податкового кодексів. Так, і до обласного, і до районних бюджетів не буде більше надходжень від плати за землю, а ця сума за нинішній рік попередньо становить майже 57-58 млн. грн. Зате ці кошти стовідсотково акумулюватимуться у бюджетах базового рівня, тоді, як раніше тут лишалося лише 60%. У бюджетах міст та районів залишається і Єдиний податок для малих підприємств (Ця сума нинішнього року складала близько 42 млн. грн.).

 

В обласному бюджеті залишиться 86% податку з фізичних осіб. З квітня наступного року ставка податку на прибуток знизиться до 23%. В обласний бюджет надійде 50% збору за використання лісових ресурсів (майже 3 млн. грн.), 50% збору за спецводовикористання (що становить майже 21 млн. грн.), 50% за використання надр землі.

 

Проте в цілому, коли з Держбюджету передається обласному фінансування на приблизно 33 млн. грн., на бюджети базового рівня перетікає майже 57 млн. плати за землю. Це значить, що обласний бюджет біднішає на певну суму коштів. Та, як пояснила Ольга Задувайло, в Держбюджеті планується зростання дотації вирівнювання з 72 до 75% через Держказначейство.

 

“Зміниться також і спецфонд. Скажімо, податок з власників автотранспорту з Нового року сплачуватиметься тільки при першій реєстрації автотранспорту в Україні, а при повторних перепродажах сплачуватися не буде. Це скорочує надходження до обласного бюджету з майже 18 млн. грн. до 1,8 млн. грн., тобто в 10 разів. Відразу ж виникає питання за які кошти ремонтувати дороги? Очевидно, знову слід сподіватися на дотації з Держбюджету Дорожньому фонду і частини коштів з бюджетів місцевого самоврядування. Також для обласного бюджету майже наполовину зменшується збір за забруднення навколишнього середовища з майже 11 млн. до 5-5,5 млн. грн. Така ситуація негативна для області тим, що не вистачатиме ресурсу для вирішення найбільш актуальних екологічних проблем”, - зауважила О. Задувайло.

 

В. Середа

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.