Новости Экономика черкасыгосбюджет

Дотації вирівнювання із держбюджету зазвичай надходять в останні дні року — мер Черкас

base article image

 

Міський голова Черкас Сергій Одарич стверджує, що дотації вирівнювання із державного бюджету зазвичай надходять в останні дні року.

Про це він повідомив у своєму Інтернет-щоденнику, розповідаючи про схему дотацій із держбюджету, передав кореспондент ГолосUA.

“Держава має свої повноваження, які вона повинна виконувати і фінансувати (оборона, правопорядок, правосуддя, освіта вища, середня, професійна, дошкільна, культура, спорт, соціальний захист тощо). По суті, все, крім освітлення вулиць і благоустрою населених пунктів. Частину своїх повноважень держава не хоче виконувати сама. Вона делегувала їх виконання органам місцевого самоврядування - сільським, селищним і міським радам та їх виконавчим органам. Основні такі повноваження - дошкільна і середня освіта, позашкілля, культура, фізкультура і спорт, охорона здоров'я”, - зауважив С. Одарич.

Він також пояснив, що кожного року держава визначає нормативи.

“Наприклад, встановити вартість навчання одного учня в школі 5600 гривень на рік, вартість виховання в дитсадку - 6200 гривень на рік, вартість медичних послуг - 450 гривень на рік на одного жителя тощо. Існують також інші постійні нормативи: кількість дітей в класі - 30, в групі дитсадка - 20, кількість ліжок в лікарнях - 50 на 1000 жителів населеного пункту, доплата педагогам в ліцеях і гімназіях - 10% тощо. На підставі цих нормативів визначається прогнозний показник Мінфіну - сума коштів, яка необхідна місту для виконання делегованих державою повноважень. Наприклад, 300 мільйонів гривень. Держава каже: “для виконання наших повноважень я направляю в місцевий бюджет 75% коштів, які надходять у вигляді податку на доходи громадян”. Це називається “закріплені доходи”, - сказав мер. Крім того, він зосередив увагу на дотації вирівнювання та вилученні коштів.

“На підставі аналізу чотирьох попередніх років за складною формулою мінфін прогнозує, скільки ж ці 75% буде становити в наступному році. Наприклад, 270 мільйонів гривень.
Тобто, за прогнозами місту не вистачатиме 30 мільйонів гривень на виконання повноважень. Тоді держава передбачає ці 30 мільйонів із Державного бюджету. Це дотація вирівнювання. Якщо ж прогнозні доходи, наприклад, становлять 315 мільйонів гривень, то держава приймає рішення про перерахування “зайвих” 15 мільйонів із міського до державного бюджету. Це називається вилучення. На жаль, дотації вирівнювання надходять, зазвичай, в другій половині року, часто - в останні тижні. А вилучення проводиться кожні десять днів рівними частинами з 1 січня”, - підсумував міський голова Черкас.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.