Новости Экономика львівщинабизнес

На Львівщині закривається малий бізнес

base article image

 

Податковий кодекс змусив українських підприємців - фізичних сплачувати внески до Пенсійного фонду, що вплинуло на тенденцію до закриття підприємств малого бізнесу на Львівщині.

Про це розповів голова асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес в коментарі українському тижневику.

“Тенденція до закриття малого бізнесу дуже тривожна. Через те, що підприємців — фізичних осіб зобов’язали сплачувати внески до Пенсійного фонду, багато з них опинились у складній ситуації. Багатомільярдний дефіцит Пенсійного фонду свідчить про те, що сьогодні треба по-новому подивитися на проблему. Влада намагалась узяти ці кошти у фізичних осіб-підприємців, але відповідна стаття Податкового кодексу поки що не ухвалена. А якби її ухвалили, було б дуже погано”, - розповів він.

На переконання З. Бермеса, мета Податкового кодексу — наповнення державного бюджету. Але оскільки положення про спрощену систему оподаткування не створювало мотивації до праці, то, вочевидь, і не поліпшило б ситуації з бюджетом. “А складнощі адміністрування малого бізнесу призводили б до численних порушень законодавства державними органами”, - зазначив він.

“Коли йшлося про Податковий кодекс, очікували, що це буде податкова реформа. Але в процесі роботи над документом влада так його “пригладила”, що це зовсім не скидається на податкову реформу. Бо реформа — це ускладнення, різка зміна умов діяльності бізнесу на певний час, зате у віддаленій перспективі — поліпшення ситуації”, - сказав голова асоціації роботодавців Львівщини.

За словами З. Бермеса, нинішній Податковий кодекс не стимулює “появи вільних грошей”. “Банки втрачають клієнтуру. Навіть якщо вони знижують відсоткові ставки, бажаючих брати кредити не додається. Адже банки не можуть пропонувати бізнесу довготривалі кредити, кредитувати капітальне будівництво. В таких умовах ми не отримуємо системного поліпшення. На мою думку, кодекс буде таким, що влада муситиме знову піднімати мінімальний рівень заробітної плати і таким чином збільшувати податки. А це не вихід”, - сказав він.

За матеріалами: Дзеркало тижня

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.