Новости Экономика ввпопрос

ВВП у 2011 році зросте на 4-4,6% - експерт

base article image

 

Показник валового внутрішнього продукту в 2011 році може зрости на 4-4,6%.

 

Про це сказала провідний дослідник, координатор проектів Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олександра Бетлій на прес-конференції.

 

Зокрема, на думку експерта , ВВП у 2011 році вийде на рівень 2006 року.

 

“І це зважаючи на те, що торік економічна ситуація в Україні була дуже складною. Загалом наступного року ми очікуємо, що реальний рівень ВВП зросте на 4-4,6% порівняно з цим роком. Тобто ми очікуємо досить упевненого зростання рівня ВВП, хоча й помірними темпами”, - сказала вона.

 

На переконання експерта, незважаючи на фінансово-економічну кризу, протягом 2010 року в Україні сталося чимало зрушень. Зокрема, йдеться про відновлення переважної більшості секторів економіки.

 

“Добре розвивалися внутрішньо орієнтовані сектори, але найбільші темпи зростання були в орієнтованих на експорт секторах. Зокрема, машинобудування і металургія”, - підкреслила фахівець.

 

Олександра Бетлій, зазначила, що на фоні міжнародних тенденцій помітного зростання цін на продовольчі товари, на сировину, водночас було стримано адміністративне підвищення цін.

 

“Тобто було підвищено тарифи на газ для населення у серпні на 50%, але більшість місцевих органів влади утрималась поки що від подорожчання житлово-комунальних послуг. Це, впливатиме на показник інфляції 2011 р. ”, - сказала експерт.

 

О.Каретнікова

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.